Muutama vuosi ollut Elisan digiboxi käytössä. ( Digiboksi Netgem N7700/N7800) Nyt on jonkun kerran ollut ongelmana, että boxi ei lähde päälle kaukosäätimellä (patterit vaihdettu) Ei ole auttanut muu kun ottaa johto irti ja sitten taas pelittää. Toinen ongelma kans muutaman kerran, Katselin ykkös kanavaa ja vaihdoin sitten kolmoselle. Boxi vaihtoi sen takaisin ykköselle ja välillä oli molemmat kanavat päälä yhtä aikaa. Siis kolmonen päällä mutta puhe kuului ykköseltä. Taas johdot irti ja kaikki toimi. Boxiin tuli muutama viikko päivitys ja kun päivitys loppui , tuli virhesanoma, "ohjelmointi virhe, ´päivitystä ei voitu suorttaa loppuun" Mikähän mättää? Ja vielä yksi tyhmä kysymys. Kannattaako boxi sammuttaa , silloin kun ei sitä ei käytä?
Elisan digiboxi
Anonyymi
1
557
Vastaukset
- Anonyymi
Boksi tosiaan kannattaa sammuttaa kun se ei ole käytössä, voit esim. syväsammuttaa sen painamalla pitkään kaukosäätimen virtanappulaa. Lisäksi voit hommata virtakytkimellisen jatkojohdon josta saat virrat kokonaan pois, esim. yöksi. Mulla on sellainen ja hyvin on toiminut.
Tosin sun boksi tai kaukosäädin saattaa olla viallinen mutta onneksi saat uuden boksin ja/tai kaukosäätimen kun otat yhteyttä Elisan asiakaspalveluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577