Mistä leipä tulee

Anonyymi

Okt-alueella kassanainen ja miehensä myyjä varastomiespariskunta apunaan maalittanut minut melukampajalle, viharikokselle.

Voiko ihmistem käytöstä oppia manipuloimaan ja olemaan niin uhkaava että saa ihmiset sadistisrsti vahingoittamaan yhyä 15 vuotta vahtimaan vainoamaan häiriköimään, touhuamaan tauotta etupven bieessä, kadulla heillä tapana seistä tubteja päivässä, jollei ole vankilatausta ja oliko syy osoitella muita sen varmistaminen että negat huomio on muualla kuin heissä eli vahtiminen kotirauhan rikkominen

Itselleen haluavat posit huomiota että he ovatkin uhrejani kaikin tavoin, teeskentelevät uhriani. Esim alkoivat uhrikseni kun ohmettelin mikä heidän tonteissaan, pihoissaan vikana kun he usramman vuoden notkuneet pihani rajalla vaikka eivät rajanaapureitani. Mietin että ei tällaistakaan tee kukaan muu kuin se joka haluaa alistaa ja nöyryyttää, sius notku tuttujensa kanssa toistem tontin rajalla.

Tämän jälkeem kaikki pitävöt tauotonta meteliä samalla esiintyen uhrinani, esim hakkaa 15 v varaston seinää kiekolla 10 metrin päässä on silti uhri jos ei kadulla ajelee mönkijällä illat 700 neliön tontilla 10 metrin päässö kodistani om silti uhri koska joutuu oman ikkunan vieressä värkkää sunnuntaille tauottoman metelin vieraiden ihmosten parven kertoo heille olevansa uhrini täällä pitää hiljaa olla.

5 min ei ole kesällä 15 vuoden aikana että jötkä mölinö karjuminen kirkuminen ei kuulu

Itse maamittaja, tämö myyjö ei pidä muiden talon ovien paiskomisesta. Sitä ei haittaa vaikka itse paiskoo auton ovia satoja kertoja illassa miespuolisten värvättyjensä jenhikamujensa kanssa.



Tästä muistelen että onko vankilat muuten hiljaisia mutta kiviovet käy? Elokuvissa ja kirjoissanäin on.



J

1

147

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Leipomosta, MGValkku.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1345
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      35
      1061
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      865
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      695
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      690
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      637
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      185
      631
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      560
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      538
    Aihe