Miten on mahdollista, että joku hyökkää arvaamatta jonkun kimppuun ja tappaa ja rangaistus on ehdollinen eli ei yhtään mitään, vain tyhjänpäiväinen sana. Koska tähän maahan saadaa toimiva oikeuslaitos?
Oikeudenmukaiset rangaistukset
2
825
Vastaukset
Aivan samaa mieltä!!! Olen itse joutunut menemään oikeuteen hallin ostosta aikoinaan. Edellinen omistaja oli kaiken viranomais velvoitteet jättänyt suorittamasta. Siitä oli toimenpide lupa rauennut jo 7 vuotta ennen ostoani. 3 vuotta ostoani jälkeen kunta lähestyi kirjeellä että tarvitsee toimenpiteet suorittaa loppuun. Haastoin myyjän oikeuteen....järkytyksen oli kyllä suuri kun lueskeli käräjäoikeuden papereita mikä satu kirjojen satu kirja koko päätös. Siis tekstissä ei tarvitse mikään pitää paikkaansa. Kyllä oikeuslaitos on vaan naurettava sirkus.
- Anonyymi
Aloitus on ihan hölynpölyä. Jenkeissä voit selvitä ilman linnaa ihmisen tappamisesta, mutta Suomessa ei selviä. Tuomion pituus voi tietysti olla ihan mitä vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2344502Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752924- 472433
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451737- 781409
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831212- 211193
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137939- 69908
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86874