Olen melko tiukka jos joku myy sontaa. Mutta kuitenkin kävi niin että päästin sisälle hälytinmyyjän. Sanoi ovella vain että katsellaas vähän teidän palovaroittimia ja uloskäyntejä. Näytti samalla virallisen näköistä korttiaan kaulassa. En kerinnyt sanomaan mitään ja ajattelin että tämä on joku lakisääteinen juttu. Mutta sitten alkoi myyminen. Kameroita ja hälyttimiä ja muuta turhaa. Sanoin että mietin ja tyyppi lähti. Meni tunti ja katselin telkkaria. Yhtäkkiä se myyjä seisoo vieressä ja sanoo että nyt tehdään kaupat että saan edes yhden kaupan tehtyä. Ajoin sen pihalle. Ei ole näkynyt sen jälkeen. Onko kaikki myyjät tuollaisia.
Aggressiivista myyntiä
Anonyymi
2
154
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki myyjät ovat juuri tuollaisia. Poikkeuksia ei ole.
- Anonyymi
Näitä myyjiä riittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2253245Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3522915Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.771822Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601738Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,101480MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121443- 1221426
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4561328Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171310