Meillä menee nelihenkisellä perheellä elämiseen alle 2000 euroa kuukaudessa. Sisältää sähköt, ruoan, vakuutukset, polttoaineet ja maan vuokrat.
Puitteet on kunnossa ja jatkossa käytän ylimääräistä rahaa sijoitus- ja yritystoimintaan.
Aion vähän nykyaikaistaa tätä touhua tällä kylällä.
En tarvii helikoptereita enkä huvijahteja, en loistoautoja enkä kattohuoneistoja.
Ihan tavalliset puitteet riittää.
Käytän rahaa aika reippaasti kuitenkin vuositasolla.
Sellainen satatonnia menee vuodessa.
Talo on 450 m2 mutta ilmastoitua tilaa on vain 350 neliötä.
Uima-allas 5 x 15 metriä.
Tosin olohuone on 8 metriä korkea korkeimmalta kohdalta.
Kaksi jakuzzia joista toinen terassilla. Sauna, kaksi keittiötä, viisi makuuhuonetta joissa kolmessa oma kylpyhuone ja wc.
Spesiaalina on myös valtava kattoikkuna aikuisten makuuhuoneessa, jonka voi sähköisesti avata ja pimentää.
Myös verhot toimivat kaukosäätimellä ja makuuhuoneet saa pilkkopimeiksi.
Kaikki ovien ja kaappien kahvat on käsityönä tehtyjä kotikylällä.
Myös kaapistot ovat kaikki käsityötä.
Pääoven vieressä koko talon teknillinen ohjauskeskus.
Laitteet parasta mitä rahalla saa.
Tietolähdekirjallisuus: 2010:n piipitykset suomi24.
AVOMEBAN OMISTAVAN MERKITTÄVÄN VUOSILUKUHENKILÖN 3 ERI TARINAA.
19
60
Vastaukset
- Anonyymi
Huu haa ukko
- Anonyymi
Taitaa olla naaras uroksen vartalossa ja totuustarkkailija TT:llä olisi tuossa ihan oikeaakin tarkkailtavaa idiotismiensa sijaan.
- Anonyymi
Tuo yhdellä kädellä seisova Pattayan palstan sirkustirehtööri kääpiöidensä ja narriensa kanssa monilukuisine muuttuvine elämänkertoineen on aikamoinen sanojen suurkuluttaja. Mitä ihmeellisimpiä mielikuvitustarinoita kiukkuisine väitteineen joka päivä suomen hereilläoloaikaan thaimaastaan ja valokuvia korkeatasoisten melamiinipöytien päältä, joilla ei ole muuta arvoa kuin vihjailu ja narriensa ruokkiminen. Kaverilla on kaikkea mitä rahalla vain voi saada kuten aloituskertomus osoittaa, mutta maailman sairain narsisti ei niitä valokuvaa, vaan käyttää kallisarvoista aikaansa manipuloiden valokuviaan. Tötteröllä on myös internetimuroidut lapset joiden nukkuma-ajat määrää törpön suomi 24 oireiluajat. Selittänyt vuosia että thaimaassa ei tule pröystäillä ja sitten meni kylän merkittävänä henkilönä ostamaan avomersun fotosopaten sen takapenkille lapsen todisteeksi ostoksestaan ja kaikki narrinsa on nähnyt facessa koko auton. Rakennusalan erikoisammattilaisena on rakentanut paalujen päälle 450 neliötä mökkiä, joka kyllä on jo aikamoinen saavutus 8 metrin huonekorkeudella ja observatooriolla terdellä siinä porekylpyammeen vierellä. Kaikki maailman parasta mitä rahalla saa, mutta kuten aloitustarinasta ilmenee, mutta ihan tavalliset puitteet riittää.
Voihan tuota tietysti todeta että ihan tavalliset puitteet maailman idiooteimmalle internetfeikille ja koska hän itse uskoo tarinoihinsa, niin hän on löytänyt rauhan pienelle sielulleen.- Anonyymi
Olisiko sinunkin aika nukkua yöt, kerro uniongelmastasikin lääkärille niin uskon että apua löytyy.
- Anonyymi
Kiusa se löytyy totuudestakin kun mieli on hellä kuin numerosensein hipiä. Ketähän numerosensei on mahtanut ajatella eilen, ketä tänään ja huomenna?
T 2010 - Anonyymi
Moi moi kaikille tasapuolisesti vaikka asia ei minulle kuulukaan, mutta olen antanut minulle kertoa ja olen antanut itseni ymmärtää, että pii paa ja tuut tuut, mutta nyt en jaksa ymmärtää missä olen ja mitä piti kirjoittaa.
Jos sallitte, niin jatkan kun muistini virkistyy eikä pätki koko ajan piiiiiiii.
Kiitos kuitenkin Kympille, kirjoita jokin satu taas. - Anonyymi
Lukekaa ny tervepäiset tuon vuosilukuhenkilön kirjoituksia muiden aloitusten alta.
Ei aihetta, etteikö olisi erityisasiantuntija kaikesta ja myös kaikista itselleen tuntemattomista ihmisistä.
Tuo ihminen on vakavasti sairas.- Anonyymi
Ne rakkaasi kirjoitukset voi jokainen lukea niistä alkuperäisistä ketjuista jotta asia pysyy asiayhteydessään, eikä sinun tarvitse rakennella niistä minkäänlaisia koosteita ja muunnelmia. Sinua ressukkaa provosoidaan kiusaksi ja menet ihan täysillä mukaan siihen provokaatioon kateellisena reppanana Savossa. Kirjoita kommenttisi niihin ketjuihin äläkä vääristele toisten kirjoituksia kopioiden.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne rakkaasi kirjoitukset voi jokainen lukea niistä alkuperäisistä ketjuista jotta asia pysyy asiayhteydessään, eikä sinun tarvitse rakennella niistä minkäänlaisia koosteita ja muunnelmia. Sinua ressukkaa provosoidaan kiusaksi ja menet ihan täysillä mukaan siihen provokaatioon kateellisena reppanana Savossa. Kirjoita kommenttisi niihin ketjuihin äläkä vääristele toisten kirjoituksia kopioiden.
Massaman curry?
- Anonyymi
Mikäpä niissä kirjoituksissa on normaalielämästä poikkeavaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Massaman curry?
... on thaimaalainen ruoka.
- Anonyymi
Tein ekaa kertaa Panang (massaman) curryn lohesta. Ei pahaa mutta kyllä kanasta tulee paras! Tai läskisestä siasta. En vain tykkää liiasta kalorista.
Tai miedommasta ja halvemmasta kalasta. Curry antaa maun mauttomallekin kalalle. Lohi on parasta grillissä tai pannulla.
Ostin Jenkki Uncle Ben Jasmiini riisiä. Todella mautonta ja kallista.
Paras on halpa Prisman Jasmiini! Onkin lähes ainoita tuotteita joita ostan Prismsta... - Anonyymi
Numerosenssun kalustoa:
Jaguar V12 Paraisissa, Rolls Royce V12 Hua Hinissa, Mercedes V12 Chiang Maissa, Azimut tupla V8 Phuketissa, Targa-jahti ja huvila Saimaalla, Entinen Azimut tyttärellä Kulosaaren rantahuvilan edustalla, Espanjassa upouusi jahti upouuden huvilan edustalla, Paraisissa upouusi käyttämätön miljoonajahti miljoonahuvilan edustalla ja siellä myös kohtuumiljoonasaari, Mopar V8 Chiang Maissa, kaksi tunattua Harleyta Chiang Maissa ja uudenkarhea Indian teiden valtias. T-Rod V8 harrasteauto. Kaksi uutta supervesijettiä superporpeleilla. Erikois sähkövene Phuketissa. Hankoon jäi yksi miljoonajahti huoltoon jolla käytiin tyttären saarella Sundomissa, supervespat Phuketissa.
Omasta kalustosta huolimatta senseitä huolestuttaa neidin avomersu kaikkein eniten tässä maailmassa. - Anonyymi
Pahasti mielenvikainenhan tuo vuosilukuhenkilö on. Erityinen esimerkki ihmisrauniosta jonka lapsuus, nuoruus, eikä aikuisikäkään onnistunut oman olemuksensa, asenteensa ja mielenhäiriöidensä vuoksi hänen sortuen alkoholismiin ennen sitä polttaen kaikki sillanrippeensäkin takanaan hänen luurankokaappinsa edellyttäen kokonaista luurankohuonetta. Nyt naistakin herkkähipiäisempänä yrittää epätoivoisesti internetin avulla kohottaa omaa itsetuntoansa vittuilemalla tuntemattomille henkilöille internetin monilahjakkuutena pursuten sitä samaa narsismia joka hänen puolivuosisataisen elämänsä on jo aiemmin pilannut.
- Anonyymi
Asennemiehellä kovat jutut mutta kuksa pysyy tiukasti vaan Savossa.
- Anonyymi
Kerrotko itsestäsi?
Anonyymi kirjoitti:
Kerrotko itsestäsi?
Minä vai? Havaittiin jo eskarissa että olen yli älykäs lapsi ja minut siirrettiin suoraan tukioon.
Sain ilmaiseksi Suomessa naista jo viiden vanhana ja minulla oli jäpäkkä jöpökki.
Siitä suoraan aka teemiseksi korkeimpaan kouluun seittemänteen kerrokseen. Alkoi suomalainen menestystarina jolle ei ole vertaa. Opetin samalla caratea ylä osattomille orpolapsille joista tuli kolmen danin maailman rakennus mestareita. Sitten naiset himoitsi minua kovin ilmaisesti ja sijoitukseni poikivat kohtuu miljoonia. Rakkaus oli niin kuumaa että suomi vaimoni paloi poroksi. Heti kun vaimo oli tuhkana niin thai vaimo tuli ja kosi ilmaiseksi ja sitten vaklasin sitä kun se kävi suihkussa viekoittelevasti. Annoin aina sille tippiä ja pyyhkeen kun se tuli suihkusta. Menestyksestä toiseen, se on mun tarinani!
- Anonyymi
Vuosilukuhenkilö vetää joka ilta vähintään kahdella roolillaan tarinaa jauhaen aihetta johon kulloinkin on takertunut, nyt tabit ja baanit aiheena pääpuhujan ollen ns. vatsastapuhujan nukke.
Tuo vuosilukuhenkilö on varmaankin pelokas kuin päästäinen joutuessaan jostain syystä ihan oikeasti kommunikoimaan kasvotusten jonkun henkilön kanssa ilman mainitun nukkensa läsnäoloa, joka on hänen internetturvansa.- Anonyymi
Näinkö se on tehnyt? No missäs se on se numeromiehen tabien baani ja miten hän on saanut osotteellisen ajokortin ilman osoitekirjaa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4179191Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893800- 212268
- 871403
- 1161198
- 271155
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661132Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791128- 751110
- 551063