Marini vieraili kokkolassa ja häntä katsomaan tulleet ovat kaikki niitä, jotka Marinia kumartavat, ihailevat ja nielevät Marinin pajunköyttä, mitä tämä heille syöttää siis valehtelee.
Marini kokkolassa
Anonyymi
26626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Saiko hyvän aamiaisen täällä ja olikohan Marinilla uusi nahkareppu makanaan, on sen omilla rahoillaan maksanut.
Melko lapsellisia kommentteja täällä. Olisiko ollut hyvä jos Marini olisi näytellyt saksalaista reppua? Miksi se mikä oli Sipilälle sallittua ei ole Marinille sallitua? Johtuuko siitä että kyseessä on nainen?
Sipilällä oma kone ja jota itse ohjasi, sellainen ero on ainakin! Muuten en ota Marinin käyntiin kantaa.
Olisi rohkeasti esitellyt o m a n. Reppunsa, vaikka sossu onkin
No no poijaat. Älkää olko katseita, kun naisella menee lujaa.
Surkein hallitus ikinä Suomessa.Täysi katastrofi tulollaan .
Kommentin perusteella olet älyllisesti heikkolahjainen persu!
Loistava hallitus jos vertauskohtana on edellinen Sipilän hallitus? Mikähän hallitus olisi selvittänyt koronan näin vähillä vaurioilla? Taloudella suurin piirtein samanlainen putous kuin Ruotsilla, mutta kymmenkertaisesti vähemmän kuolleita.
Hyvät on sapuskat Kokkolan kouluissa kun katsoo oppilaita.
Ne käy vain syömässä ja häipyvät kaupungille .
Millä perusteella veronmaksajien kirjastoa voi käyttää poliittisiin tarkoituksiin? Vai onko tämä vain demareitten etuoikeus? Eikö niillä ole jonkinlaisia työväentaloja kestitykseen?
Kirjastoon käytettiin paljon valtion avustuksia.
Miniäni helsingistä oli vihkimässä kirjastoa.
Tietysti kaikkiin julkisiin rakennuksiin käytetään veronmaksajien rahoja, eli rahoittajina oli muitakin kuin kokkolan veronmaksajat.
Pöljää, kyllä kirjastoa käyttävät muutki puolueen kuin demarit, arvioni perustuu siihen ettei sdp.llä ole määräenemmistöä kokkolassa.
Pääministeri on instituutio.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Suomen_pääministeri#Pääministerin_tehtävät
Taitaa olla niin, että kirjastosta voi varata tiloja kuka tahansa. Jyväskylässäkin oli kirjastossa esittelytilaisuus Li Anderssonin, Mikael Brunilan ja Dan Koivulaakson teos Äärioikeisto Suomessa 2013.
Silloin äärioikeistolaiset tulivat tilaisuuteen ja riehuivat puukkojensa kanssa siellä.
https://yle.fi/uutiset/3-6474248
Miettikää köyhät niin kuin minäkin, milloin porvarit ovat antaneet jotakin.
Tuloerot ovat kasvaneet rikkaat ovat rikastuneet ja köyhät köyhtyneet
Valtion velka on yli 130 miljardia sitä ovat kasvattaneet porvaripuolueet 15 vuodessa 56 miljardista 130 miljardiin eli työläisten rahoja on siirretty porvareille, eihän muuten olisi ollut mahdollista tuloerojen hirmuinen kasvaminen.
Niin hyvännäköinen nainen Tämä Marin että pakko kysyä että onko ollut huorana aikaisemmin?
Persut ja kd valtaan, niin meillä olisi tilanne samanlainen kuin Afganistanissa tällä hetkellä.
Oliko se Mariinin tyttö yhtä kylmäkiskoinen nyt kun YLE: n toimituksen väelle silloin?
Ne on ne vaihdevuodet laittaa tiuskimaan.
Onko Marin synnyttänyt. Vaihdevuodet ovat vielä edessä. Ne pitäisi lailla kieltää, sillä nainen muuttuu niiden aikana noita-akaksi. Elämä on yhtä helvetin kuumaa ja kuivaa, ja mies saa kenkää.
Kai se pian äitiyslomalle siirtyy, kun sossuille tulee turpiin seuraavissa vaaleissa.
Eiks ookki pojat inhottavaa kun koneella kumarassa päivän istuessa miesrintojen alta alkaa hiki valua pitkin kylkiä ja kun sitä kutitusta sitten rupee raapimaan hiirikädellä niin toisessa olevan tupakan tuhka putoaa näppäimistölle ja sitä alkaa siitä puhaltelemaan sivummalle jo palaa kääritty tökö loppuun ja keltaisia sormia polttaen saa tuohtumuksen ja kirouksen pärskähtämään joiloin ilmaa huitaistessa puoliksi hörpätty sen seitsemäs olut kaatuu jäähtyneen puoliksihaukatun roiskeläppäpitsan päälle ja siitä sitten yrittää refleksinomaisesti kopata lattialle putoamassa olevan hylsyn kiinni niin jo lyö kyyderpäänsä kiukkuhermon just siihen pöydän reunaan ja samalla pyörötuolista harmittavasti pettää korkeussäädön lukitusruuvi ja mätkähtää tuoli ja poika siinä alas että tyrä rytkähtää ja kylläpä silloin sitä vasta turhautumisen puna poskille nouseekin ja sitäkin siinä pärskiessä on onnistunut jotenkin painamaan tietääkoneensa ruudulle pyörimään pääministerimme tiedotustilaisuuden livenä missä hän iloisesti hymyillen kertoo kuinka koronarokotukset etenevät ja kohta rajoitusten poistuessa ja yhteiskunnan avautuessa rokottamattomien ihmisten olisi hyvä vielä harkita rokottautumista tai valita omaehtoinen eristäytyminen yhteiskunnan rennoista itseään taudilta suojellakseen että on siinä sitten poika pakotettu leuka pöydällä hieman hankalasta asennosta liikuntarajoitteisena katsomaan jo kauan ihailemansa nuoren pääministerimme tiedotetta pojan elämän tulevista kin mahdollisuuksista ja haasteista.
Vasemmiston valta kasvaa euroopassa, eilen Norjassa, huomenna Saksassa. Oikeiston aika alkaa olla ohi, varsinkin äärioikeiston. Äärioikeisto Euroopassa nuolee Putinin pebaa.
Surkea tyttöhallitus.Täysin kokemattomia.Ei edes elämänkokemusta .
Kun argumentit loppuvat, tytöttely alkaa.
Lahtarit ja persut kyykkyyn!