Onko Saarijärvellä tyypillistä olla toisten ihmisten maalittaja? Jos joku on erilainen ja kulkee omia polkujaan, onko sellainen tämän tuppukylän pahin vihollinen?
Kepu tosin pitää heikäläisiä muita ylempinä, mutta ihan tavan sakkiko kanssa muiluttaa muita? Missä henkisessä ilmapiirissä kunta kulkee?
maalittaja
14
739
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ainakaan Saarijärven Paavon opeissa.
- Anonyymi
Saarijärvi on täynnä sisäänpäin lämpiäviä juntteja mitään erilaista ei hyväksytä.
Sen takia siellä koulukiusaaminen on keskisuomessa pahimmasta päästä opettajia ei kiinnosta saatikka rehtoria.- Anonyymi
Surullista. Koulukiusaaminen on ala-arvoista ja täysin tuomittavaa. Minkälaisia tuollaiset opettajat oikein ovat! Eikös kepun Honkonenkin ole opettaja ammatiltaan?
- Anonyymi
Niinkö , ja missään muuallahan ei sitten ole mitään epäkohtia , täällä vain ?
Se on jokainen isompikin kaupunki ollut aikoinaan n.s tuppukylä , viittaan tuohon ainaiseen tuppukylä nimittelyyn .
Mikä teitä vaivaa , jotka yleistätte ja nimittelette kaikki Saarijärven asukkaat joksikin hoopoiksi ! Minkälainen yksilö teitä itseänne sieltä peilistä tuijottaa ?
Itse täydellisyyskö vaiko mikä ? Vastatkaa !- Anonyymi
Se nyt vaan on tosiasia että saarijärvellä asuu sisäänpäin lämpiäviä juntteja jotka ei osaa kuin juoruta ja kytätä toisten tekemisiä ja sitten tänne niistä kirjoitetaan.
Tuo teki sitä ja tämä sano tätä ei ole normaalia.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se nyt vaan on tosiasia että saarijärvellä asuu sisäänpäin lämpiäviä juntteja jotka ei osaa kuin juoruta ja kytätä toisten tekemisiä ja sitten tänne niistä kirjoitetaan.
Tuo teki sitä ja tämä sano tätä ei ole normaalia..Hyvin sanottu.
Terveisiä mökiltä. Kohta pääsee taas kaupunkiin, aah. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin sanottu.
Terveisiä mökiltä. Kohta pääsee taas kaupunkiin, aah.Myy mökkis , mitä täällä rassu kärsit lomillasi ! Aaah , yksi valittaja vähemmän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myy mökkis , mitä täällä rassu kärsit lomillasi ! Aaah , yksi valittaja vähemmän.
En myy ennemmin poltan maan tasalle hähähäää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En myy ennemmin poltan maan tasalle hähähäää
Sepä vasta tyhmä tapa asioita järjestää .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepä vasta tyhmä tapa asioita järjestää .
Kivijalkaa myöten ennen kuin myyn yhdellekään saarijärven urpolle
- Anonyymi
Höpönassu se taas menepä nyt pisulle pesulle ja nukkumaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se nyt vaan on tosiasia että saarijärvellä asuu sisäänpäin lämpiäviä juntteja jotka ei osaa kuin juoruta ja kytätä toisten tekemisiä ja sitten tänne niistä kirjoitetaan.
Tuo teki sitä ja tämä sano tätä ei ole normaalia..No se ääni kellossa vaihtuu kun osuu kiva kumppani rinnalle, rakkaus muuttaa pahimmankin nurisijan.
- Anonyymi
Hönö se jaksaa postilla
- Anonyymi
jos ei ymmärrä puhetta ja ohjeita niin helposti maalitetaan
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521693857Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään763054Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442111Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka221994Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461838TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851331Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251258- 401250
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581038Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10748