oon tietämätön sitten ilmeisesti.. mutta mikä on se koodi jolla saa normaalin asunnon muutettua asuntolaksi? ja miten se käytännössä sitten tapahtuu se asuntolaksi muuttaminen?
Kiva jos jaksaa joku vastata?:)
Kiva jos jaksaa joku vastata?:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
elikkäs rakennat talon ja kal´lustat sen loppuun asti, jonka jälkeen kirjoitat koodin: changeLotZoning dorm ja sitten pitäisi toimia. En tiedä toimiiko, kun en itse ole vielä päässyt kokeilemaan... mutta kerrohan tänne sitten kun olet kokeillut!:]
Luo ensin tontti, aivan sama onko asuintontti vai yhteisötontti. Voit nimetä asuntolaksi.
Koodi toimii niin, että kirjoitat pelinäkymässä koodin changeLotZoning dorm. Tontti on nyt asuntolatontti.
Olet varmasti huomannutkin, ettei asuntolassa voi rakentaa esim. seiniä, jos olet yrittänyt muokata valmiita asuntoloita. Eli rakennustilasta menee melkein kaikki kiinni, kun muutat tontin asuntolaksi. Tähän tarviikin toisen koodin, joka on boolProp dormspecifictoolsdisabled false. Rakennustila aukeaa ja nyt voit rakentaa tontille asuntolan!
Tai voihan sen asuntolan rakentaa ensin ja muuttaa tontin tyyppiä vasta sitten niin ei tarvi monenlaisia koodeja.
Kiitos avusta:))