Suositelkaa ihan mitä vaan mihin voisi syyslomalla lapsiperhe mennä. Varsinais-Suomen ja Satakunnan alueella.
Kohteita syyslomalle
13
117
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä lokakuussa Suomessa juurikaan kohteita ole enää auki.
- Anonyymi
Aloittaja ei kertonut tarkemmin että mitä kohteita. Tuskin nyt ihan mitä vain sentään.
- Anonyymi
Esim levllä ei lödy akti tarjonnan hintoja nettisivuilla ? Suunnittelut hakusessa sen takia, vai tapahtuuko hinnoittelu pärstä kertoimen mukaan ?
- Anonyymi
Levilläkö ??? Sielläkin ruskasesonki ohi jo lokakuussa joten moni paikka kiinni ja avautuu sitten hiihtosesonkiin, siksi ei nyt hinnat esillä.
- Anonyymi
Turussa on mahdollista tutustua Turun linnaan joka on auki syysloma viikolla 41. Raisiossa puolestaan on Slash tapahtuma johon myös vanhemmat ikäluokat voivat osallistua.
- Anonyymi
Uudenkaupungin Pyhärannassa on Pampariniemen luontopolku joka kulkee huikeita merenrannan kallioita pitkin. Näkymät avomerelle. Luontopolku on suuressa suosiossa ja sinne tullaan kauempaakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uudenkaupungin Pyhärannassa on Pampariniemen luontopolku joka kulkee huikeita merenrannan kallioita pitkin. Näkymät avomerelle. Luontopolku on suuressa suosiossa ja sinne tullaan kauempaakin.
Jos kohde kiinostaa enemmän niin tässä luontopolun kartta.
https://uusikaupunki.fi/sites/default/files/pampriluontopolkukartta_0.pdf
- Anonyymi
Salosta löytyy televisio ja radio museo johon kannattaa tutustua. Vanhat telkkarit ja radiot ovat ikonisia ja niissä on nostalgiaa.
- Anonyymi
Ei varmasti lapsiperheitä kiinosta mitkään vanhan televisiot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei varmasti lapsiperheitä kiinosta mitkään vanhan televisiot.
Salora on aina kiintoisa.
- Anonyymi
Turussa on se Funagullari ja sitten Föri jotka tarjoavat varsinkin lapsille elämyksiä.
- Anonyymi
Hyviä palveluja etsimiseen
- finterest.fi kattavasti kiinnostavia kohteita koko Suomesta
- kartta.virma.fi Varsinais-Suomen luonto- ja virkistyskohteet
- Rantapallo.fi ulkomaiset matkakohteet - Anonyymi
Ihanaa, että joku miettii matkakohteita Suomessa! Minulla ei kylläkään ole niitä tarjota :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1615164
- 114168
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513665Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032925Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62058- 441455
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121318Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos611221Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4041212