Hyvät ihmiset. Koulu täytyy keksiä uudestaan ja tarkoitan sillä, että sille yritykselle täytyy uusi johto.
Koulu pitäisi keksiä uudestaan. Oppimistulokset sen kuin huononevat, opettajat huutavat lastensuojelua ja poliisia apuun. Opetustoimen ihmiset ovat virkansa puolesta ehkä ihmiskunnan välinpitämättömin joukko. He osaavat syyttää vanhempia, vaikka vanhemmat eivät ole edes paikalla. Psykologeja lisää paikalle.
Ajatelkaa. jos tämä olisi yritys. Tähän yritykseen valittaiisin tavallisen nopeasti uusi hallitus ja toimitusjohtaja. He ottaisivat homman haltuun ja vaatisivat vastuuta opetushenkilökuntaan kuuluvilta.
Ensimmäinen asia mihin puututtaisiin olisi koulukiusaaminen. Hesburgerin johto sai tietää asiasta ja sen jälkeen omistaja sanoi vastaavansa vaikka keskellä yötä sähköposteihin asiasta. Opetustoimi lopettaa päivänsä klo 16 vaikka ovat tietoisia tilanteesta. Syyttävät vain muita.
Joku kertoo, että koulussa on kiusaamista. Olettetko katsoneet pienen koulun henkilökunnan määrän. Pienessäkin koulussa henkilökunnan määrä hipoo sataa henkeä. Isoissa kouluissa täytyy oikein hieraista silmiään henkilökunnan lukumäärän kanssa.
Sitten puhutaan kiusaamisesta. Rehtori tietää ulkona tapahtuvista asioista. Pahimmissa tapauksissa kiusaaminen on yltynyt ihan fyysiselle tasolle saakka. Jos koulu olisi yritys, niin yrityksen toimitusjohtaja kertoisi samantien kaikille opettajille, että välituntisin mennään ulos ja valvotaan lapsia. Tuntuisi kummalliselta, että sata aikuista tai vaikka vaan puolet niistä eivät saisi pieniä lapsia tuntemaan oloaan turvalliseksi. Kun kysytään asiaa opettajilta, niin heidän täytyy korjata kokeita. No, tämän päivän kokeet ovat muuttuneet tietokoneen itsensaä korjaamiksi.
Hyvät ihmiset. Koulu täytyy keksiä uudestaan ja tarkoitan sillä, että sille yritykselle täytyy uusi johto.
Koulu pitäisi keksiä uudestaan
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764