Pierevä naapuri hississä

Hieno lady

Minulla on suuri ongelma, joka aiheuttaa minulle hilseilyä ja ummetusta. Nimittäin, asun 12:ssa kerroksessa ja joudun käyttämään hissiä päivittäin. Eräs naapurini joka asuu 10:ssä kerroksessa, tulee usein samaan hissiin ja hän joka kerta pieraisee muutaman kerran aivan sumeilematta. Hän jää pois 7:nnessä kerroksessa ja minä jään sinne haisevaan hissiin. Hävettää niin kamalasti, kun ihmiset luulevat että se olen MINÄ joka piereskeli siellä hississä. Mitä ihmettä voisin tehdä? Olen yrittänyt ilmanraikastajaakin sumuttaa, mutta naapurini syö niin kovasti maustettuja ruokia, että ei sitä pierun hajua peitä mitkään kukkaistuoksut! Auttakaa, elämäni on aivan pilalla tämän hirveän ongelman takia? En voi siirtyä käyttämään portaita, koska voisin kaatua kierreportaissa piikkikorkokengilläni ja minkkiturkki päällä tulen niin kamalan hikiseksi ja punaiseksi ja meikit valuu, minun on pakko käyttää hissiä. Help me, please!

15

3332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä

      pierasi itsekin niin ei ole varaa hävetä.

      • älisee kaikesta

        Tää on tyhjäpäiväistä paskaa, ja keksittyä kivvaa äliseviä ämmiä kohtaan. Tämmösistä oikeesti keskustelevat akat ei osallistu mihinkään muuhunkaan, puhumattakaan kaupassa tai töissä käymisestä. ViDDU ne huutaa siellä velekaboxissa tuo ukko punkkua samalla kun käyt kaupassa....


    • tosi gentleman

      Seuraavan kerran kun hän päästelee pahoja hajujaan sumeilematta hississä, ota elegantisti wunderbaum hajukuusi ja ripusta se hänen kaulaansa. Muista vaihtaa ennalta käsin wunderbaumin kuminauha isommaksi että venyy tarpeeksi. Toimii. On testattu.

    • tahvo, vanhempi puhaltaja

      ja ota laatulenkkarit käyttöön! Piikkikorkoja säästele viksumpaa seuralaista varten. Hikoilkaamme yhdessä!

    • Tomba

      Miksi se naapuri jää pois 7. kerroksessa, jos se asuu 10. kerroksessa? Saattaa jokin muukin haiskahtaa kyseisen henkilön toimissa. Tarkkaile naapuriasi!

      • naapuri

        Koska kahdella kerrosvälillä ei ehdi pierrä, muuten jäisin jo kasissa. Muutenkin menee joskus hätäiseksi kun kuulee postiluukusta että yläkerran rouva on lähdössä ulos eikä ehdi kehittämään pierua ajoissa, silloin pitää pomppia ja yrittää "vellata" mahaa että saisi kaasut liikenteeseen.


      • Kahjo

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!


      • Tomba
        Kahjo kirjoitti:

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!

        Kukahan se tosikko nyt on. Ja pierussahan ei muuta olekaan kuin huumoria! Ja löyhkää.


    • wwgolfman

      Käytä lady portaita, hytötyliikuntaa juunou..Kuka sitä nyt paskanhajussa matkustaa? Jos ymmärrän oikein ei ladyt kyllä paskanhajussa viihdy, ei varmasti? Sillä naapurilla tai mikäs se oli, sillä on hieno suoliston toiminta ja varsinkin kun ääntä tulee kummastakin päästä..priuh;) Elämässä pitää olla lady huumoria..turkki myyntii ja shortsit jalkaa ja t-paita päälle, kyllä se siitä.

      ps.hilseilyyn on apoteekissa jotain limenttiä ja ummetukseen myös.

      • Hieno lady

        Eihän se millään voi olla oikein, että minun, Hienon Ladyn, pitäisi siirtyä portaisiin koska joku suolikaasuterroristi haluaa vallata hissin. Eikö tähän löydy mitään keinoa? Voinko turvautua virkavaltaan? Entäpä henkinen kärsimys ja hajuhaitta? Voinko vaatia naapurilta korvausta vedoten henkiseen julmuuteen ja barbaarimaisuuteen?


    • Talonmies Pökkäräinen

      Tulostat printterillä paperin jossa seisoon kissan kokoisin kirjaimin että

      PIERESKELY HISSISSÄ KIELLETTY

      ja teippaat sen sinne hissikoppiin.

      • Hieno Lady

        Se on kyllä vaikeaa näin hienon naisen laittaa sellaista kylttiä, jokuhan voi nähdä että minä sen sinne vien. On jo niin työlästä edes kirjoittaa tuollaisia sanoja kuin pieru. Ne eivät kuulu normaaliin sanavarastooni. Minusta se on itsestäänselvyys, ettei kyseistä toimenpidettä suoriteta hississä, varsinkaan kun joku lähimmäinen on siitä kärsimässä.


    • nuuhku

      Hajunsyöjät kainaloon..

    • hajuliini

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..??

    • nalle nuuh

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      73
      4405
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      101
      3850
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3519
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3140
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      40
      2628
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2529
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2322
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      1996
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      15
      1752
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1715
    Aihe