Pierevä naapuri hississä

Hieno lady

Minulla on suuri ongelma, joka aiheuttaa minulle hilseilyä ja ummetusta. Nimittäin, asun 12:ssa kerroksessa ja joudun käyttämään hissiä päivittäin. Eräs naapurini joka asuu 10:ssä kerroksessa, tulee usein samaan hissiin ja hän joka kerta pieraisee muutaman kerran aivan sumeilematta. Hän jää pois 7:nnessä kerroksessa ja minä jään sinne haisevaan hissiin. Hävettää niin kamalasti, kun ihmiset luulevat että se olen MINÄ joka piereskeli siellä hississä. Mitä ihmettä voisin tehdä? Olen yrittänyt ilmanraikastajaakin sumuttaa, mutta naapurini syö niin kovasti maustettuja ruokia, että ei sitä pierun hajua peitä mitkään kukkaistuoksut! Auttakaa, elämäni on aivan pilalla tämän hirveän ongelman takia? En voi siirtyä käyttämään portaita, koska voisin kaatua kierreportaissa piikkikorkokengilläni ja minkkiturkki päällä tulen niin kamalan hikiseksi ja punaiseksi ja meikit valuu, minun on pakko käyttää hissiä. Help me, please!

15

3330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä

      pierasi itsekin niin ei ole varaa hävetä.

      • älisee kaikesta

        Tää on tyhjäpäiväistä paskaa, ja keksittyä kivvaa äliseviä ämmiä kohtaan. Tämmösistä oikeesti keskustelevat akat ei osallistu mihinkään muuhunkaan, puhumattakaan kaupassa tai töissä käymisestä. ViDDU ne huutaa siellä velekaboxissa tuo ukko punkkua samalla kun käyt kaupassa....


    • tosi gentleman

      Seuraavan kerran kun hän päästelee pahoja hajujaan sumeilematta hississä, ota elegantisti wunderbaum hajukuusi ja ripusta se hänen kaulaansa. Muista vaihtaa ennalta käsin wunderbaumin kuminauha isommaksi että venyy tarpeeksi. Toimii. On testattu.

    • tahvo, vanhempi puhaltaja

      ja ota laatulenkkarit käyttöön! Piikkikorkoja säästele viksumpaa seuralaista varten. Hikoilkaamme yhdessä!

    • Tomba

      Miksi se naapuri jää pois 7. kerroksessa, jos se asuu 10. kerroksessa? Saattaa jokin muukin haiskahtaa kyseisen henkilön toimissa. Tarkkaile naapuriasi!

      • naapuri

        Koska kahdella kerrosvälillä ei ehdi pierrä, muuten jäisin jo kasissa. Muutenkin menee joskus hätäiseksi kun kuulee postiluukusta että yläkerran rouva on lähdössä ulos eikä ehdi kehittämään pierua ajoissa, silloin pitää pomppia ja yrittää "vellata" mahaa että saisi kaasut liikenteeseen.


      • Kahjo

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!


      • Tomba
        Kahjo kirjoitti:

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!

        Kukahan se tosikko nyt on. Ja pierussahan ei muuta olekaan kuin huumoria! Ja löyhkää.


    • wwgolfman

      Käytä lady portaita, hytötyliikuntaa juunou..Kuka sitä nyt paskanhajussa matkustaa? Jos ymmärrän oikein ei ladyt kyllä paskanhajussa viihdy, ei varmasti? Sillä naapurilla tai mikäs se oli, sillä on hieno suoliston toiminta ja varsinkin kun ääntä tulee kummastakin päästä..priuh;) Elämässä pitää olla lady huumoria..turkki myyntii ja shortsit jalkaa ja t-paita päälle, kyllä se siitä.

      ps.hilseilyyn on apoteekissa jotain limenttiä ja ummetukseen myös.

      • Hieno lady

        Eihän se millään voi olla oikein, että minun, Hienon Ladyn, pitäisi siirtyä portaisiin koska joku suolikaasuterroristi haluaa vallata hissin. Eikö tähän löydy mitään keinoa? Voinko turvautua virkavaltaan? Entäpä henkinen kärsimys ja hajuhaitta? Voinko vaatia naapurilta korvausta vedoten henkiseen julmuuteen ja barbaarimaisuuteen?


    • Talonmies Pökkäräinen

      Tulostat printterillä paperin jossa seisoon kissan kokoisin kirjaimin että

      PIERESKELY HISSISSÄ KIELLETTY

      ja teippaat sen sinne hissikoppiin.

      • Hieno Lady

        Se on kyllä vaikeaa näin hienon naisen laittaa sellaista kylttiä, jokuhan voi nähdä että minä sen sinne vien. On jo niin työlästä edes kirjoittaa tuollaisia sanoja kuin pieru. Ne eivät kuulu normaaliin sanavarastooni. Minusta se on itsestäänselvyys, ettei kyseistä toimenpidettä suoriteta hississä, varsinkaan kun joku lähimmäinen on siitä kärsimässä.


    • nuuhku

      Hajunsyöjät kainaloon..

    • hajuliini

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..??

    • nalle nuuh

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      204
      11454
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      135
      10886
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      234
      6242
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      188
      5045
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3506
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3485
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2353
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      303
      1886
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      10
      1748
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1644
    Aihe