Pierevä naapuri hississä

Hieno lady

Minulla on suuri ongelma, joka aiheuttaa minulle hilseilyä ja ummetusta. Nimittäin, asun 12:ssa kerroksessa ja joudun käyttämään hissiä päivittäin. Eräs naapurini joka asuu 10:ssä kerroksessa, tulee usein samaan hissiin ja hän joka kerta pieraisee muutaman kerran aivan sumeilematta. Hän jää pois 7:nnessä kerroksessa ja minä jään sinne haisevaan hissiin. Hävettää niin kamalasti, kun ihmiset luulevat että se olen MINÄ joka piereskeli siellä hississä. Mitä ihmettä voisin tehdä? Olen yrittänyt ilmanraikastajaakin sumuttaa, mutta naapurini syö niin kovasti maustettuja ruokia, että ei sitä pierun hajua peitä mitkään kukkaistuoksut! Auttakaa, elämäni on aivan pilalla tämän hirveän ongelman takia? En voi siirtyä käyttämään portaita, koska voisin kaatua kierreportaissa piikkikorkokengilläni ja minkkiturkki päällä tulen niin kamalan hikiseksi ja punaiseksi ja meikit valuu, minun on pakko käyttää hissiä. Help me, please!

15

3308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä

      pierasi itsekin niin ei ole varaa hävetä.

      • älisee kaikesta

        Tää on tyhjäpäiväistä paskaa, ja keksittyä kivvaa äliseviä ämmiä kohtaan. Tämmösistä oikeesti keskustelevat akat ei osallistu mihinkään muuhunkaan, puhumattakaan kaupassa tai töissä käymisestä. ViDDU ne huutaa siellä velekaboxissa tuo ukko punkkua samalla kun käyt kaupassa....


    • tosi gentleman

      Seuraavan kerran kun hän päästelee pahoja hajujaan sumeilematta hississä, ota elegantisti wunderbaum hajukuusi ja ripusta se hänen kaulaansa. Muista vaihtaa ennalta käsin wunderbaumin kuminauha isommaksi että venyy tarpeeksi. Toimii. On testattu.

    • tahvo, vanhempi puhaltaja

      ja ota laatulenkkarit käyttöön! Piikkikorkoja säästele viksumpaa seuralaista varten. Hikoilkaamme yhdessä!

    • Tomba

      Miksi se naapuri jää pois 7. kerroksessa, jos se asuu 10. kerroksessa? Saattaa jokin muukin haiskahtaa kyseisen henkilön toimissa. Tarkkaile naapuriasi!

      • naapuri

        Koska kahdella kerrosvälillä ei ehdi pierrä, muuten jäisin jo kasissa. Muutenkin menee joskus hätäiseksi kun kuulee postiluukusta että yläkerran rouva on lähdössä ulos eikä ehdi kehittämään pierua ajoissa, silloin pitää pomppia ja yrittää "vellata" mahaa että saisi kaasut liikenteeseen.


      • Kahjo

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!


      • Tomba
        Kahjo kirjoitti:

        että täällä on yhtään vakavissaan kirjoitettua viestiä?
        Pieruhuumori rules!!!!!

        Kukahan se tosikko nyt on. Ja pierussahan ei muuta olekaan kuin huumoria! Ja löyhkää.


    • wwgolfman

      Käytä lady portaita, hytötyliikuntaa juunou..Kuka sitä nyt paskanhajussa matkustaa? Jos ymmärrän oikein ei ladyt kyllä paskanhajussa viihdy, ei varmasti? Sillä naapurilla tai mikäs se oli, sillä on hieno suoliston toiminta ja varsinkin kun ääntä tulee kummastakin päästä..priuh;) Elämässä pitää olla lady huumoria..turkki myyntii ja shortsit jalkaa ja t-paita päälle, kyllä se siitä.

      ps.hilseilyyn on apoteekissa jotain limenttiä ja ummetukseen myös.

      • Hieno lady

        Eihän se millään voi olla oikein, että minun, Hienon Ladyn, pitäisi siirtyä portaisiin koska joku suolikaasuterroristi haluaa vallata hissin. Eikö tähän löydy mitään keinoa? Voinko turvautua virkavaltaan? Entäpä henkinen kärsimys ja hajuhaitta? Voinko vaatia naapurilta korvausta vedoten henkiseen julmuuteen ja barbaarimaisuuteen?


    • Talonmies Pökkäräinen

      Tulostat printterillä paperin jossa seisoon kissan kokoisin kirjaimin että

      PIERESKELY HISSISSÄ KIELLETTY

      ja teippaat sen sinne hissikoppiin.

      • Hieno Lady

        Se on kyllä vaikeaa näin hienon naisen laittaa sellaista kylttiä, jokuhan voi nähdä että minä sen sinne vien. On jo niin työlästä edes kirjoittaa tuollaisia sanoja kuin pieru. Ne eivät kuulu normaaliin sanavarastooni. Minusta se on itsestäänselvyys, ettei kyseistä toimenpidettä suoriteta hississä, varsinkaan kun joku lähimmäinen on siitä kärsimässä.


    • nuuhku

      Hajunsyöjät kainaloon..

    • hajuliini

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..??

    • nalle nuuh

      Eikös se haju ollutkin vain kuuroja varten..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      177
      6512
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1794
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1578
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      38
      953
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      923
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      849
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      240
      829
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      809
    Aihe