taas korona lisääntyy.
korona lisääntyy
30
1906
Vastaukset
- Anonyymi
Korona lisääntyy rokottamattomien keskuudessa, nuoret aikuiset makaa sairaalassa, osa teholla. Kannattaa hoitaa koronarokotukset kuntoon!
- Anonyymi
Nwo pyörät pyörii😤😠🤐😢🤯😷🤒🤕
- Anonyymi
rokotetut levittää koronaa.se lienee selvästi todistettu.heiluvat pitkin maailmaa.
- Anonyymi
Äläpä muuta virka. Muistathan pysyä kotona, että et vahingossakaan saa tautia rokotetuilta🤔 Me rokotetut käydään kaupoissa, liikutaan muutenkin kylillä ja jotkut matkusteleekin😊 Yritähän pysyä terveenä siellä kotisohvallasi maatessa!
- Anonyymi
Koronarokote auttaa sinuakin!
- Anonyymi
nyt kaikki tanssimaan..rajoitukset poistuu..kyllä korona poistuu nyt kun käy tanssimassa.
- Anonyymi
Se on osa kaikkien elämää niinkuin muutki influenssat. Ei sitä auta paeta.
- Anonyymi
Niinpä. Koko ajan hmisiä kuolee. Jopa sinä ja minä emme ole ikuisesti olemassa. Oli se tauti mikä tahansa, niin rokotukset voivat pelastaa monia ennen aikaisia lähtöjä. Itse olen ottanut kaikki rokotukset, joita on suositeltu. Monilla voi olla piikkikammo, mutta ei se mitenkään saa estää muiden, ehkä sinullekin läheisten, elämän hyvinvointia.
- Anonyymi
Ikävää kun Ylivieskata ramppaa täällä porukkaa. Korona tartuntoja siellä kovasti. Ymmärtäisivät pysyä poissa täältä.
- Anonyymi
Myös Ylivieskassa ramppaa täältä ihmisiä Kärkkäisellä "tärkeillä " ostoksilla päivittäin☹
- Anonyymi
Korona voi tappaa sinutkin. Nuoria aikuisia on sairaalassa, osa teholla. Kannattaa ottaa koronarokote, se on fiksua.
- Anonyymi
Rokottamattomista miljardilasku yhteiskunnalle. Olethan sinä fiksu ja otat koronarokotteen? Elämä on valtava lahja. Rohkeasti piikille!
- Anonyymi
kävin tänään ottamassa rokotteen.mutta olen eri mieltä laskusta.elin toista vuotta eristäytyneenä en tehny kellekään laskua.ne tekee laskua jotka menee ympäri maailmaa.oli virhe avata suomi.tulossa on maailman loppu vihdoin.sitä on povattu pitkään mut nyt son totta.sää ilmiö tappaa loput.
- Anonyymi
Olisivat pitäneet suomen kiinni.kyllä korona lisääntyy kun kuppilat avataan.
- Anonyymi
Kaikki kuolee.
- Anonyymi
Tänään voi ottaa rokotuksen tk klo 18.00 saakka.
- Anonyymi
Tänään voi olla ottamatta 24h
- Anonyymi
Turvallinen koronarokote kannattaa jokaisen ottaa.
- Anonyymi
Eipä tuo oikeen turvalliselta vaikuta.Rokotetut levittää koronaa.
- Anonyymi
Fiksut ottaa turvallisen koronarokotteen. Turha pelätä piikkiä, rohkeasti koronapiikille!
- Anonyymi
Sanotko noin itsellesi joka piikin jälkeen?
- Anonyymi
Huomenna on turvallinen rokotus seurakunta talolla.Suomeen tulee kauhea korona jouluksi kun rokotetut viettää pikkujouluja ja tunkevat itsensä kauppoihin.Rokotetut levittää koronaa passeineen.
- Anonyymi
Australiassa viedään jo leireille🐑
- Anonyymi
Jouluksi tulee afrikasta uusi virus.Lisää vaan piikkejä perseeseen.Paras piikki on pysyä kotona,vaikka olisikin rokotettu.
- Anonyymi
Rokottamattomat ovat melkoisia pellejä!
- Anonyymi
Äkkiä hae lisää!!kohta uutta versiota pukkaa🐑🤣😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äkkiä hae lisää!!kohta uutta versiota pukkaa🐑🤣😁
Jos nimität lampaaks rokotteen ottaneita, niin onko ne ei rokotetut sitte pässejä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos nimität lampaaks rokotteen ottaneita, niin onko ne ei rokotetut sitte pässejä?
Typeryyttä olla ottamatta turvallista koronarokotetta. Rohkeasti piikille!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Typeryyttä olla ottamatta turvallista koronarokotetta. Rohkeasti piikille!
Ei mistään hinnasta!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131722Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411455- 721238
- 541173
- 741065
- 109999
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55960Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla6921Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53870- 82850