Ompa surullista.
50v aivovammainen rullatuolipotilas.
Ex-näyttelijä. Lapsi hylännyt - tai päinvastoin.
Ei kotia, ei rahaa, ei mitään. Miten on elämä noin heitellyt.
50v aivovammainen rullatuolipotilas.
Ex-näyttelijä. Lapsi hylännyt - tai päinvastoin.
Ei kotia, ei rahaa, ei mitään. Miten on elämä noin heitellyt.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ikinä ei pidä kumppanin varaan jättää elämäänsä.
Suomi on täynnä miljonäärejä. Ainakin on varaa elättää tuikituntemattomia. Tarjota luxusluokan asuntoja.
Missä ovat NYT vihreä väki?
Missä demarit? Duunareitten puolustajat?
Missä vasemmisto?
Vieraat ensin.
" Missä ovat NYT vihreä väki?
Missä demarit? Duunareitten puolustajat?
Missä vasemmisto? "
Listastasi "unohtui" ; kristilliset, kokkarit, persut ym.
Miksi?
Vieraat ensin ? Mitä tarkoitat, Suomi on maailman toiseksi vanhevin valtio ilman maahanmuuttoa meillä ilmasto hätätilan lisäksi tulossa valtio jossa vielä vaikeampi pitää huolta väestöstä.
Suomessa pidetään ihmisistä huolta siihen hallitus pyrkii, eilen kokoomus esitti leikkauksia palveluista, aikana jolloin meillä on hoitaja pula.
Eillen A-talk antoi talousasiantuntijoiden mukaan hyvän kuvan talouden hoidosta, johon oppositio hyökkää jatkuvasti, ongelmia on mutta onko pakko olla aina pessimistinen kun kansalaisilla on koronan jälkeen positiivinen luottamus tulevaisuuteen, gallupin mukaan
Nimimerkkini
Noita grafiikoita voidaan piirtää tendenssimielessä. Mehän kupsahdetaan pikkuhiljaa vuoteen 2034 mennessä, joten muffinssi ei nouse.
Beng
Kurjaa siinäkin mielessä että taiteilijat ovat kovimpia vihervasemmiston kannattajia. Vihervasemmisto huutaa hoosiannaa vain mamuille....
vielä se valkenee taiteilijoillekin.
Vieraat ensin, on hallituksen agenda.
Ootko sitä mieltä persut hoitaisi maamme asioita paremmin.
Jokaikainen muu taho vaatii hallitukselta toimia jolla saadaan nopeammin maahanmuuttoa.
Ketä tarkoitat matuilla, jos pakolaisia, he ovat mitätön ongelma kokonais kuvassa.
Pakolaiset ovat paha ongelma ja erityisesti pks:lla.
Suomessa tilaston mukaan 30 000 pakolaista joista varmaan osa sopeutunut, maahanmuuttajat näkyy kuvassa, lähes 500 000 tulijaa on pakko näkyä
En kyllä ymmärrä mitä hittoa politiikalla on tämän
surullisen tapauksen kanssa tekemistä.Menkää
vähän sinne päänne sisään.
Jos naapuri ilmoittaa teille et miehensä kuoli viime
yönä niin työ rupeette tietysti etsimään persuista tai
puolueista syyllisiä.Kyllä ei hyvältä näytä
Kun vaimoni kuoli, palstalla eräs alkoi ilkkumaan.
Eikä! Mikä joistain ihmisistä on tehnyt niin ilkeitä ja välinpitämättömiä? Tuntuu, että joidenkin elämäntapa ja nautinto on polkea toinen maahan.
Mitä aloitus tarkoittaa? Mistä siinä kerrotaan? - Nm. Kirjoittaminen ei voi olla noin vaikeaa
Myötäelän Minna Turusen elämää. Ei hän ole itse valinnut kohtaloaan.
Niinpä. Meitä yhteiskunna reuna-alueella on suomessakin kymmeniätuhansia ihmisiä. Tsemppiä Minnalle!
Vartun miehenä vain mieluista noutajaa erakon majassani. Edesmennyt vaimoni käy joskus unessa lohduttamassa.
Ongelmani oli viehtymys viinan parantavaan voimaan. Pääsin siitä kokonaan irti. Jännitän jo lähikaupassa käyntiäkin. Covid-19 tautia vastaan otin molemmat rokotukset kuitenkin.
Minäkin tykkään olla yksin.
Ehkä auttaa kun on kaveri joka käy lomillaan ja vapaillaan, tietää että on vaihteluakin.
Saatan olla viikonkin näkemättä muita kuin kissani eikä aika käy yhtään pitkäksi.
Minulla on erakoitumisestani huolimatta elämänhalua. Olen ollut lapsesta asti yksin viihtyvä.
Ei hän ole itse valinnut kohtaloaan"
Kyllä se on pitkälti niin, että juuri hän on itse valinnut kohtalonsa.
Ei kukaan pakota käyttämään päihteitä jos itse ei halua.
Tietojen mukaan hänelle tarjottiin hoitoja ja perhe elämää, mutta hän hylkäsi muut
paitsi päihteet.
Sitä me saamme mitä tilaamme.
En ole koskaan kuullutkaan Minna Turusesta, mutta onhan se ikävää kun ihmisellä on asiat huonosti, oli hän kuka tahansa.