nyt sitten lähenee taas ne viralliset mestaruudet maailmalla ja miten veikataan suomipoikien pärjäävän. itse uskon että junnuissa finaalissa max 1 kuski ja okssa finaalissa kaikki kokeneet kehäkettumme. toivottavasti top 10ssä olisi kolme suomalaista.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Aika vähän tuntuu olevan kiinnostusta koko kilpailuun
- Anonyymi
enemmän kiinnostaa IIF
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
enemmän kiinnostaa IIF
IIF ei kiinnosta sitten tippaakaan eikä myöskään rotaxien maailman karkelot. Täyttä sontaa kummatkin. MM on ainoa oikea MM ja sille suotakoon kaikki arvo ja kiinnostus.
- Anonyymi
Kyllähän kiinnostaa mutta ei lapsien nimillä pidä lähteä leikkimään täällä
- Anonyymi
Tarkoitin että aika vähän tuntunut olevan kiinnostusta Suomalaisilla lähteä tuohon kilpailuun. Muutamat vakionaamat menee. Huomennahan se selvinnee kun ilmoittautuminen päätttyy.
- Anonyymi
Eiköhän siellä sopiva määrä ole taas suomalaisia viivalla. Veikkaan et 10-15 suomalaista kuskia osallistuu kisoihin, mikä on minusta hyvä määrä.
- Anonyymi
4 ok kuskia on finaalissa ja 2-3 okj kuskia
- Anonyymi
Hyvinhän noi suomikuskit tyrkkäsi meneen, OK-luokassa tuli jopa ihan ylivoimainen voitto. MM-kulta oli muuten ensimmäinen kautta-aikojen. Onnea Tuukka, Tonykart ja Tuukan taustalla olevat henkilöt ja yhteistyökumppanit.
Hyvin oli vauhdissa mukana myös muut suomikuskit. Joten jatkossakin voidaan odotella tuloksia.- Anonyymi
Ei saa olla noin positiivinen 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53897
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43572Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31542En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32508Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5503- 75457
- 37436
- 33425