täällä päin noit elokapinalisia? Vois olla et ne painettais suohon hyvin äkkiä.
Onkohan noil ituhipeillä mitään järjellistä ajatus toimintaa päässä?
Ei Taida olla
15
147
Vastaukset 15
- Anonyymi
Ovat selkeesti vihreiden asialla, eli kätyreitä, ilmankos HUTISALO antaa asialle hiljaisen hyväksynnän.
- Anonyymi
vihreät on pahempia kuin Isis .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vihreät on pahempia kuin Isis .
Pitää kyllä aika lailla paikkansa, ja ovat kohta tavotteessaan bensa maksaa kohta 2,50 LITRA
silloin he ovat tyytyväisiä ja Suomi pelastaa maailman.
- Anonyymi
Eloon eloon eloon...
- Anonyymi
Kyllä tuo vihreä terrorismi, valtaa koko maan.
- Anonyymi
Sellasia maailmanpelastajapuunhalaajaituhippejä ei tääl kyllä kaivatakkaan....
Rahaa tulee seinästä, höpöheinää pössytellään ja kitaraa rämpytellään.
Aikaa on istuskella tiellä vaikeuttaen veronmaksajien arkea. Perkelee pellet.
Sellasta se on.- Anonyymi
Vähä ois siistii ku vaik Lappeentiellä siinä stop risteyksessä istuis kaikki kylän elokapinalliset tukkimassa muutenkin niin sujuvaa Imatran liikennettä !
- Anonyymi
Maapallon tuhoutuminen on muutaman vuoden asia. Eihän teitä kiinnosta. Mitäpä näistä nuoremmistä ihmisistä "ituhipeistä" ja heidän lastensa tulevaisuudesta.
- Anonyymi
Pitääkin sitten ottaa äkkiä ihan helvetisti lainaa, ei ainakaan tarvii sitten takas maksella!
Maapallo tuhoutuu kyllä ajallaan, loppujen lopuksi, voihan se mennä vaikka huomennakin kun tarpeeksi iso meteoriitti jysähtää kiertoradalle,
Koko ilmastohömppä on ihan täyttä kusetusta ja rahan keruuta, niin että turhaan sinne kadulle menette istumaan, se ei vaikuta yhtään mihinkään.
Viime jääkaudesta lähtien, jonka muuten senkin aiheutti isompi meteoriitti, on ilmasto lämmennyt tasaiseen tahtiin, näilläkin alueilla kasvoi trooppista kasvustoa ja oli myös se ilmasto lämpimämpi, oli myös niitä apinoita jotka viihtyivät puussa ei kadulla. Oliko sitten jääkauden aikaan paljonkin yksityisautoilua joka aiheutti ilmaston lämpenemisen jo tuolloin?
Siellä vedettiin varmasti nokivasaroilla pitkin kylänraittia ja syötiin raakaa punaista lihaa ja tehtiin muutakin syntiä.
Vihreitten ajatusmaailman takia on suomesta tulossa yksi kehitysmaa muiden joukossa, vain pilven pössytys ja kadulla telttailu on tulevaisuudessa sallittua, yksityisautoilu on suoraan saatanasta, lentomatkailu ei, maailmanloppua tässä odotellessa, me kuollaan kaikki! - Anonyymi
"Maapallon tuhoutuminen on muutaman vuoden asia. Eihän teitä kiinnosta. Mitäpä näistä nuoremmistä ihmisistä "ituhipeistä" ja heidän lastensa tulevaisuudesta."
Heti kun nää ituhipit kertovat että miten täällä tehdään töitä ja liikutaan jos kaikki ajattelisivat ja toimisivat kuin he.
Kuka niitä töitä tekisi jos kaikki olisi istuskelemassa kadulla??
Onko tutkimusta kuinka moni noistakin istujista on töissä/ollu koskaan töissä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Maapallon tuhoutuminen on muutaman vuoden asia. Eihän teitä kiinnosta. Mitäpä näistä nuoremmistä ihmisistä "ituhipeistä" ja heidän lastensa tulevaisuudesta."
Heti kun nää ituhipit kertovat että miten täällä tehdään töitä ja liikutaan jos kaikki ajattelisivat ja toimisivat kuin he.
Kuka niitä töitä tekisi jos kaikki olisi istuskelemassa kadulla??
Onko tutkimusta kuinka moni noistakin istujista on töissä/ollu koskaan töissä?Tarvitseeko tuota sen kummemmin enää tutkia? Jos on jouto aikaa istua keskellä katua ja estää muitten töihin meno ja vapaa liikkuminen sekä haitata samalla poliisin työtä jolla varmasti olisi tärkeämpääkin tekemistä kuin vahtia näitä "maailman pelastajia", niin veikkaan että se työnteko ei näillä yksilöillä ole se pää asia elämässä.
- Anonyymi
Joo nyt mielestäni kannattaa ostaa itselleen käyttöön mahdollisimman tehokkaalla diesel moottorilla varustettu tehokas neliveto auto niin pääsee taas helpommin etenemään tulevan talven liukkailla ja isoissa lumimyräköissä.
- Anonyymi
Eloapinat voisivat mennä roikkumaan mannerheimintien varrelle oleviin puihin.
- Anonyymi
Olin mie mein kadulla istumassa mut sit jääty p*rse ni piti lähtee kotia.
- Anonyymi
Olihan Imatran kansanedustajatkin puolustamassa elokapinallisten toimintaa, kuitenkin hän itse ajaa erittäin saastuttavaa autoa. Taitaa hänen kohdalla päteä sanonta että ei tee siten miten opettaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981324
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1071085- 61907
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k40891Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi54872- 3858
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.128817- 65685
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant52638Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa34580