Mattia ja Maijaa tulee ikävä

Anonyymi

Vaateliike M&M lopetti keskustassa toimintansa ja joutui konkurssiin. Korona on kurittanut liian monia pieniä yrityksiä kovalla kädellä. Tekohengityksellä eli koronatuilla on elvytetty osaa pk-yrityksistä, mutta suurin osa on jäänyt ilman apua ja totuus on sekin, että tuet eivät ole aina meneet oikeaan ositteeseen.
Kaikenlaisia hyvinvoivia koplareita riittää näissä kepukunnissa. Hyväveliverkostojen kultamaa,

Enivei, Mattia ja Maijaa tulee ikävä. Tasokas ja erilainen konsepti pitää muotiliikettä pienessä tuppukylässä kostautui. Kun asiakkaat eivät osta, tavara ei liiku eikä kassavirtaa ole. Olen hankkinut elämäni laadukkaimmat spessuvaatteet M&M:sta ja niitä on ihailtu stadia myöten. Vuosia ostamani takki on kuin tämän syksyn mallistoa, eli kauppiaan taju ostoista on ollut taattu. Laatua, merkkejä, malleja ja värejä myöten.
Ja aina jokin spesiaaliherkku, jota ei muilta löydy.
Hyvää jatkoa hyvä kauppias! Ja kiitos!

4

1120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli tosi hyvä kauppa joskus silloin aikoinaan

      • Anonyymi

        Kyllä, Reetan aikaan!


    • Anonyymi

      Eipä nuoria näkynyt siellä.Ei tule ikävä.Me nuoret ostetaan H&M,Lindex, välillä Halpahalli ja välillä Tokmanni.

      • Anonyymi

        Nuo halpakaupat eivät todellakaan vedä vertoja kivijalkaliikkeen osaamiselle. Ja se laatu...
        M&M oli palveleva yritys, josta sai melkein mitä vain ja mihin tilaisuuteen vain. Oma kokemukseni on hautajaisista häihin ja ne ekstra herkut sopivat kaikkeen. On huiveja, takkeja, säärystimiä, viittoja, shaaleja yms.
        Onneksi olen säästänyt ne kaikki (koska edelleen täysin priimaa), kiva brassailla taas joskus "ihan yksilöllisillä" tamineilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      186
      6553
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      99
      5461
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3431
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      245
      3325
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2408
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1806
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1694
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe