Mattia ja Maijaa tulee ikävä

Anonyymi

Vaateliike M&M lopetti keskustassa toimintansa ja joutui konkurssiin. Korona on kurittanut liian monia pieniä yrityksiä kovalla kädellä. Tekohengityksellä eli koronatuilla on elvytetty osaa pk-yrityksistä, mutta suurin osa on jäänyt ilman apua ja totuus on sekin, että tuet eivät ole aina meneet oikeaan ositteeseen.
Kaikenlaisia hyvinvoivia koplareita riittää näissä kepukunnissa. Hyväveliverkostojen kultamaa,

Enivei, Mattia ja Maijaa tulee ikävä. Tasokas ja erilainen konsepti pitää muotiliikettä pienessä tuppukylässä kostautui. Kun asiakkaat eivät osta, tavara ei liiku eikä kassavirtaa ole. Olen hankkinut elämäni laadukkaimmat spessuvaatteet M&M:sta ja niitä on ihailtu stadia myöten. Vuosia ostamani takki on kuin tämän syksyn mallistoa, eli kauppiaan taju ostoista on ollut taattu. Laatua, merkkejä, malleja ja värejä myöten.
Ja aina jokin spesiaaliherkku, jota ei muilta löydy.
Hyvää jatkoa hyvä kauppias! Ja kiitos!

4

1159

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli tosi hyvä kauppa joskus silloin aikoinaan

      • Anonyymi

        Kyllä, Reetan aikaan!


    • Anonyymi

      Eipä nuoria näkynyt siellä.Ei tule ikävä.Me nuoret ostetaan H&M,Lindex, välillä Halpahalli ja välillä Tokmanni.

      • Anonyymi

        Nuo halpakaupat eivät todellakaan vedä vertoja kivijalkaliikkeen osaamiselle. Ja se laatu...
        M&M oli palveleva yritys, josta sai melkein mitä vain ja mihin tilaisuuteen vain. Oma kokemukseni on hautajaisista häihin ja ne ekstra herkut sopivat kaikkeen. On huiveja, takkeja, säärystimiä, viittoja, shaaleja yms.
        Onneksi olen säästänyt ne kaikki (koska edelleen täysin priimaa), kiva brassailla taas joskus "ihan yksilöllisillä" tamineilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      177
      2921
    2. 86
      1270
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      242
      1077
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      124
      1035
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      84
      926
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      91
      773
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      667
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      665
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      103
      581
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      572
    Aihe