Mattia ja Maijaa tulee ikävä

Anonyymi

Vaateliike M&M lopetti keskustassa toimintansa ja joutui konkurssiin. Korona on kurittanut liian monia pieniä yrityksiä kovalla kädellä. Tekohengityksellä eli koronatuilla on elvytetty osaa pk-yrityksistä, mutta suurin osa on jäänyt ilman apua ja totuus on sekin, että tuet eivät ole aina meneet oikeaan ositteeseen.
Kaikenlaisia hyvinvoivia koplareita riittää näissä kepukunnissa. Hyväveliverkostojen kultamaa,

Enivei, Mattia ja Maijaa tulee ikävä. Tasokas ja erilainen konsepti pitää muotiliikettä pienessä tuppukylässä kostautui. Kun asiakkaat eivät osta, tavara ei liiku eikä kassavirtaa ole. Olen hankkinut elämäni laadukkaimmat spessuvaatteet M&M:sta ja niitä on ihailtu stadia myöten. Vuosia ostamani takki on kuin tämän syksyn mallistoa, eli kauppiaan taju ostoista on ollut taattu. Laatua, merkkejä, malleja ja värejä myöten.
Ja aina jokin spesiaaliherkku, jota ei muilta löydy.
Hyvää jatkoa hyvä kauppias! Ja kiitos!

4

1072

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli tosi hyvä kauppa joskus silloin aikoinaan

      • Anonyymi

        Kyllä, Reetan aikaan!


    • Anonyymi

      Eipä nuoria näkynyt siellä.Ei tule ikävä.Me nuoret ostetaan H&M,Lindex, välillä Halpahalli ja välillä Tokmanni.

      • Anonyymi

        Nuo halpakaupat eivät todellakaan vedä vertoja kivijalkaliikkeen osaamiselle. Ja se laatu...
        M&M oli palveleva yritys, josta sai melkein mitä vain ja mihin tilaisuuteen vain. Oma kokemukseni on hautajaisista häihin ja ne ekstra herkut sopivat kaikkeen. On huiveja, takkeja, säärystimiä, viittoja, shaaleja yms.
        Onneksi olen säästänyt ne kaikki (koska edelleen täysin priimaa), kiva brassailla taas joskus "ihan yksilöllisillä" tamineilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      82
      2726
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      52
      2088
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2047
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      58
      1771
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      153
      1596
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1276
    7. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      981
    8. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      968
    9. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      945
    10. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      120
      936
    Aihe