Katselen taas suoraa lähetystä bimbojen sviitistä.
Samir on kohtelias, muita huomioiva, harkitsee sanansa, ei ole tyhjän hölöttäjä.
Potentiaalinen voittaja.
Samir on kohtelias, muita huomioiva, harkitsee sanansa, ei ole tyhjän hölöttäjä.
Potentiaalinen voittaja.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Ohjelman taso nousi heti.
Tai romahti..
Rasisti hyi....
Musut ovat tosiaan pahimpia rasisteja ja tietysti suvakit myös.
Tuossa Samirissa on jotain tutun näköistä.
Koko nimi on Samir Kallio, muusikko, syntyjään Orimattilasta, asuu nyt Porissa.
Kiintiö.....
Enpä usko. Luulisin, että "etnisesti puolisuomalainen", toinen vanhemmista jostain etelästä. Siis "luulisin. En tiedä.
Tuo "arabi" oli vain ensiarvaus, ei tieto. Ihan suomalainen hän on käytökseltään. Ja fiksu.
Koko porukan fiksuin on Samir! Jassu joutais ulos huutamaan ja kuntoilemaan.
Suvakkeihin verrattuna kuka tahansa on fiksu.
Samir on syntynyt suomessa.
"Sheikki ali hassan käänsi kansan kassan " Tuo vois kyllä heti poistua.
On Suomi pojat kateellisia ,kun tuli komea mies taloon voi voi ja on urheilija ja laulaja ,eikä tupakkipaikan ilmanaikainen hölöttäjä.
Sinä olet siis kateellinen lähes kaikille, ainakin Pekalle ja Anssille, Akin hampaat aiheuttaa sinussa erityisen paljon kateutta.
Järrkyttävää luettavaa, hävetkää jos osaatte. Samir ehdottomasti porukan fiksuin ja voittaa.
Siis heti kun huomaat olevan (puoliksi) ulkomaalainen on porukan fiksuin, sinä ainakin olet suvakein :D
Totta tuo on iljettävän näköistä tuo jatkuva röökaaminen ja rykiminen.,Jassu ja Ville ovat pahimpia.
Pekalle ja Anssille ei voi olla kukaan kateellinen ,toinen on pösilö ja toinen on leso ,hyvä kuvaus ,Suomen miehistä.
Olet hyvä kuvaus suomalaisista naisista!
Lupaavalta vaikuttaa tykkään myös. Muutkin ihan jees.
Samir vaikuttaa fiksulta suomalaiselta aikuiselta. Kiva lisä taloon. Maiju ja Noora myös pirteitä ja hauskan oloisia tyyppejä. Saa nähdä miten isoveli trittää muuttaa nekin sohvaperunoiksi.
Sohvaperunana pärjää pidemmälle. Teetä hommasi toisilla.
Samir on tasapainoisen oloinen tyyppi.
Näin on. Jämptin oloinen mies.
Eikös hänellä ole lapsia ja vaimo Samirilla siis.
Puoliso ja kaksi karvapyllyä (huskeja) ainakin:-)
Olen kyllä ihastunut Samirin rauhallisuuteen jo eka illasta lähtien. Hyvin hoiti Nooran panikoinnin. Samoin Maiju.
Näyttää ihan pakistanilaiselta, joku musu kuitenkin ja kaikilla niillä on häijy katse.
Noin tuumaa mielestäni huonon itsetunnon omaava henkilö. Koita kasvaa sisäisesti.
Studiossa sanoivat vihaisen näköiseksi tjsp ja kaikkihan sen näkee, suavkit tosin ei tajua mistään mitään.
Samirista on vihaisuus kaukana.
Hän on kyllä mitä sydämmellisimpiä ihmisiä.
Ei halua pahaa kärpäsellekkään.
Mielestäni tuollaiset ulkonäön arvostelijat saavat jäädä ihan omaan arvoonsa.
Monta mieltä on hänestäkin, moittimatta ketään mukavaa tuuletusta porukkaan. Akoi olla muutamilla alusta asti olleilla tympivät jutut. Erittäin tervetullut tuulahdus tähän saumaan !
Samir on mun lemppari jo parin päivän jälkeen. Sitten Juhani, Melody ja Lasse:-)
Kilttejä ihmisiä.
Samir on fiksu, samaten Anssi. Juhani on semmonen varma mielipiteinen jäärä, Jukolan Jussi.
Lassessa nyt hiukan tökkii tuo liika herkkyys "hyvännäköisiin naisiin". Johan nähtiin mitä lajia se edellinen sänkykaveri oli. Ja nyt pisti Noora pään pyörälle! Ei näköjään paljon tarvita. Eli, ehkä kiltti, muttei se penaalin terävin kynä.
Taavi on vähän mitäänsanomaton ja Aki, no...
Pekkaa olen jo alkanut sietää. Jos Pekan tuntisi siviilielämässä... kuuntelisin tovin, mutta vastata ei pidä, ettei joudu mukaan se hurmahenkosiin. Pian tanssisi kuin luistimilla piruettia, keskilattialla. Hauska henkilö, mutta liian lähelle ei pidä päästää.
Kannattaa vain hymyillä takaisin ja hetken päästä siirtyä vähän kauemmas.
Ville ja Sami... Ville on hillitty, mukava tyyppi, fiksu. Sami vähän aran, mutta filosofisen oloinen. Hän vain pitää mietteensä sisällään. Myhäilee. Mietteiden, jos niitä nimittäin on, pitää antaa lentää, päästää ulos, irti kuin ilotulitusraketit! Mutta jos ei mieti mitään, on myhäily tietenkin eräs keino peittää se. Tiedän tutuissani pari tällaistakin henkilöä.
Naisista Kati on hillitysti käyttäytyvä. Sanni, hmmm. Ei paljon herätä mielipiteitä. Tulee ja menee. Ja taas tulee. Liikkuu ruudulla, muttei paljon muuta. Hyvin letitetyt hiukset.
Inhokkina Melody mennyt jo Jazzun ohi. Jazzun hirviömäisyys laskenut ihan silmissä. On tänään siististi pukeutunutkin. Melody saisi lähteä seuraavana. Jazzu jääköön vielä.
Melody on kuin hölmistynyt, ylikokoinen lapsi.
Noora ja Maiju... Katsotaan.
Juu kyllähän se Sami niitä mielipiteitä aluksi juttelikin mutta sai hyeenalsuman niskaansa niin varmasti ajatteli että olkoon. Sami ja Samir ovat molemmat hyviä tyyppejä.
Samir tuntuu olevan jo täysin kypsynyt Nooraan. Älykkyys ja idiotismi jo kaksi vuorokautta saman, pienen sviitin katon alla. Itsehillintä on Samirilla vahva.
Kun Noora nauroi, Samir matki kyllästyneen näköisenä: "hehe-hehe-he"...
Jassun siedettävyys on selvästi muun joukkion ansiota, Lasseko se kaiken aikaa muistuttaa hänelle: "Jassu, älä kiroile!"
Tässä asiassa olen Jassun puolta, että on ollut törkeää Nooran (?) taholta luvatta lainata hänen takkiaan. Jokaiselle ihmiselle kuuluu henkilökohtainen koskemattomuus ja omat vaatteet ovat kutakin ihmistä fyysisesti ne kaikkein lähinnä olevat.
Noora on tyhmä. Eikä selvästi järin rehellinenkään, kun ilmeisen tottuneesti, luvatta koskee ja ottaa omaan käyttöönsä toisen henkilökohtaista omaisuutta. Eikö hän älynnyt ottaa omaa takkiaan ulos lähtiessään? "Kyl kai siel on jonku muun takki..."
Hönö, mikä hönö. Mutta tässäkin on kysymys tietynlaisesta röyhkeydestä, itsekkyydestä ja väkivallasta toista ihmistä kohtaan.
Kyllä tosi on .Samir on viksuin koko bb porukasta. Ei siellä nuo vanhatkaan asukit hymyile ärisee vaan Taavi esimerkiksi...
Uskotaan jo että olet suvakki :D
Toivottavasti sinä et ole perSu, asyl tai sinimusta, vaan ainoastaan idiootti. Levität väärää mielikuvaa aitosuomalaisista.
Samir ei ole nk. matu, sen enempää kuin esim. Junes Lokka. Eli ilm. äiti suomalainen ja isä Välimeren rannoilta. Hengeltään täysin suomalaisia.
Kiva kun todistit olevasi suvakki, heti aloit öyhöttää persuista ja matuista :D
Olen kylläkin puoluekortin mukaan perSu, mikähän sinä mahdat olla? En öyhöttänyt mitään, joten et ole ymmärrykseltäsi kovinkaan lahjakas. Koko sanoma on mennyt itseltäsi täysin ohi. Oletko itse naamailmeet tylsinä rumpua hakkaava suvakki tai lukutaidoton matu, molemmilla ÄO 60?
Onkos perSuilla netissä tapana hyökätä omiaan vastaan, jos tämä ei ole umpisokeasti rasisti, vaan oikeudenmukainen aitosuomalainen? Teitä lukiessa on alkanut kyteä ajatus erota puolueesta, sillä en tue heikkoja idiootteja, vaan todella suoraselkäisiä, vahvoja ja asioissa oikeudenmukaisia aitosuomalaisia.
Samir on isänmaallinen suomalainen:
https://images.app.goo.gl/NTAouhPJ93sd3Hry5
*
Matuilla, eli MAahanTUnkeutujilla tarkoitetaan viimeisen 30 vuoden ja etenkin vuonna 2015 ja jälkeen Suomeen epärehellisin keinoin, perättömästi pakolaista esittäviä nk. elintasosurffaajia, jotka eivät Suomeen kuulu ja joiden käytös ja toiminta on rikollista, meidän Isänmaamme, kansamme, kielemme ja kulttuurimme vastaisuutta ja toimintaa.
Edelleenkin öyhötät, kukaan ei ole puhunut Samirista matuna tai ettei olisi Suomen kansalainen ja aloit öyhöttämän myös persuista eli "omiasi vastaan". Eihän siinä mitään, ihan hyvä jos suvakkina äänestät persuja :)
Hienoa jos eroat suvakeista, nehän ovat todella rasistisia. Minäkin olen siis mielestäsi rasisti kun huomautin että sinä aloit öyhöttää persuista ja suomalaisuudesta :D
Päättelet että äänestän persuja koska mielestäni on parempi äänestää isänmaallista puoluetta kuin suvakkeja, päättele vaan ihan vapaasti mitä tahansa, vaikket kovin kyvykäs olekaan. Huvittavinta että väität olevasi persu, mutta silti haukut persuja koko ajan.
Samir ja Maiju vaihtoivat osoitetta ja ovat nyt Talossa.
Samir kertoi itsestään: on syntynyt Orimattilassa, asuu nyk. Porissa. On puoliksi suomalainen, puoliksi algerialainen. Puhuu suomea (ei algeriaa), ikä 31. Parisuhteessa. Armeijan kapiainen (jonkinlainen kouluttaja, muttei saa puhua sotilasasioita).
Ei siis ihme, jos käytös joskus nk. kärsimätöntä.
Eli täysi 10, niinkuin heti sanoin! 😏
Voittaja.
Minkä armeijan, Isis, al Qaida...?
Ei täällä kukaan tiedä millainen tyyppi se on, mutta hupaisaa tuo suvakkien kehuminen pelkästään sen takia ettei ole suomalainen.
Samir on suomalainen ja työskennellyt viisi vuotta Suomen armeijassa opetusaliupseerina. Revi siitä:-)
Juurihan kerroit olevan puoliksi algerialainen, tuo suvakkiöyhötys on todella hupaisaa :D
Samir on syntyjään suomalainen ja tyäskennellyt Suomen armeijassa.
Kuoroa voisi hararstaa muuallakin kuin armeijassa.
Suomalainen Samir on, vaikka mitä sen väliä. En tiedä jaanko hänen mielipiteitään vajaamielisenä ja suvaitsevaisena ihmisenä, mutta BB-talossa näyttää toimivan vastuullisen aikuisen tavoin.
Samir on huippu 👌 suosikkini Akin jälkeen
Samirille ja Samille pisteet.
Sami, Samir ja Lasse miehistä
Sanni, Melody ja Jassu naisista
- mun suosikit
-särmääkin löytyy, mutta myös itsensä likoon laittamista ja omanlaisenaan oloa
Miten jukulavita armoitat Vittumiinan suosioosi? 😂
Aito ja erityisen hauska ja osuva kommentoinneissaan. Komedia-ainesta. Tuleva tosiTV -tähti.
En siis jaa hänen mielipiteitään enkä varsinkaan kielenkäyttöään, mutta taustalta löytyy sydämellinen , välittävä ihminen. Ja taustansa huomioon ottaen, on myös päässyt vaikeuksien kautta voittoon eli tasapainoiseen elämään.
Samir vai, ei taida komediat kinnostaa.
Eikun Jassu:-) Samir vrmaan voittaa tän pelin.
Samir ja Jasmiina loppupeleissä?????
Jasmiinalla ei ole mitään aitoja edellytyksiä päästä lähellekään voittojanaa. Huonot käytöstavat.
samir, sami,aki,lasse ja ville fiksuja nuoria miehiä
Olen kanssasi täysin samaa mieltä. Taavi tai Sami myös suosikkejani. Ihmettelen miten muut kestää tota hössöttäjä Jassua, huutaa ja valittaa.
Miksi äänestää tuollaista otusta minkä kanssa tuskin kukaan haluaisi asua.
Samirilla ja Maijulla on pitkä pinna !!!!
Odotin koko ajan milloin Noora SEKOAA.
Olipa kauheeta katsottavaa kun fiksut (SAMIR ja MAIJU) joutuvat olemaan noin kauan psyykkisesti epävakaan ihmisen seurassa.
Meinasin räjähtää ruudun paremmalla puolella.
SAMIR ON KILTTI JA KAIKKI HUOMIOVA PITKÄPINNAINEN JA KOMEA KAIKKINE HIUKSINEEN. UPEAT HIUKSET 😍
En tosiaan enää ihmettele että naiset helppo saada kultteihin mukaan :D
Kamalaa jos olisi itselläkin noin kova lisääntymisvietti.
Samir on talon fiksuin. On todella muita huomioiva, antaa tilaa toisille mutta menee ja tekee täysillä tehtävät kaikkein parhaiten. mutta ei leuhki. Hän on fyysisesti paras, laulajana superhyvä ja luonteena hieno. Olisi paras voittaja siinä huutoköörissäkin, mutta tuotanto ei taida antaa tilaa koska ei näytä koosteissa Samirin juttuja. Minä äänestän loppuun asti Samiria.
Kuinka iso?
Ansaitsee voiton , ehdottomasti. On hyvä esikuva ihan kaikille . Ihan paras .
Samaa mieltä! Esimerkillinen ja miellyttävä ihminen! Tuotanto lellii juuri päinvastaisia henkilöitä, eli laiskaa, noituvaa ja jatkuvasti tupakoivaa Jasmiinaa ja aina äänessä olevaa Pekkaa. Ihmettelen suuresti, miksi??? Myös Anssi saa aivan liikaa huomiota, Taavi ja Lasse paljon mukavampia ja kiinnostavampia.
Lasse kiusasi Samia tahallaan koko ajan kokkaustehtävässä, mutta ei miinaa, onpa kiva ihminen.
Minä en viitsi miettiä Jassun riitoja kenenkään kanssa, hän saa tarpeeksi huomiota. Minä niin toivoisin Samirille enemmän ruutuaikaa.Katson 247 ja Samir on koko aika toimessa, keksii aina jotain. Mm tuo pihan kuntosali on ollut hyvä paikka seurata hänen hyvää asennettaan pitäessään kivoja treenejä esim Samin kanssa ottaen huomioon toisen taidot. Lähimmäisten huomioonottaminen on Samirin vahvuus. No hän on SM tason pikajuoksija, muusikko, kuulema kamppailulajeissa hyvä, selvästi älykäs, osuva tilannehuumori, komea ja osaa laittaa ruokaa. En usko että on mitään mitä hän ei osaisi. Olisi niin kiva että hän voittaisi kun kerrankin BBssä on noin mahtava ihminen.
2019 fanitin Krisua ja jännä juttu että löydän heistä selvän yhtäläisyyden ja se on aina täysillä tehtävään syöksyminen ja täysillä tekeminen. Kyllä Samir on vienyt porukoitaan voitosta voittoon. Olisipa yksilökilpailuja niin BB tuotannon olisi pakko näyttää kansalle Samir. Odotan että äänestäjiä löytyy kun tarvitaan. Toivotan onnea Samirille.
Hyvin kirjoitettu, komppaan 👍