Uusi tabletti oli uutena käyttökelvoton kun käynnissä pyöri kaikkea ja oli päällä. Ilmoituksia kilisi kokoajan niin säästä, kuin jonkun facebookin logoa. Android käyttöjärjestelmä.
Kuinkahan moni tappelee ja käyttää tälläisiä tabletteja ja puhelimia? ei tiedä että laitteen saa parempaan tilaan.
Poistin kaiken ohjelmiston jotka sai " poista asennus" Sekä monissa muissa estin datan käytön ja otin päältä.
Tabletti toimii puolet nopeammin ja akku kestää huiman hyvin, nettikäyttö nopeutui huomattavasti kun ohjelmat ei syö prosessorin ja muistin kapasiteettia.
Erikoista että uusi laite paketista on huonommassa kunnossa ja turhia ohjelmia asennettu ja päällä, sekä tietoturvan ja omien tietojen kannalta oletuksena huonot asetukset.
Kaikki Android laitteet pitäisi tulla tyhjänä ilman näitä ja jokainen voisi ladata halutessaan jonkun sovelluksen jos haluaa!
Uusi oli liian hidas pyörivien ohjelmien takia sekä lähetti tietoa
Anonyymi
1
1097
Vastaukset
- Anonyymi
Siksi kannattaa suosia puhtaalla Androidilla olevia malleja. Nyt Nokia tuo sellaisella varustettua tablettimia myyntiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20611881- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596293Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1745215- 564967
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504508Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164418- 1193906
- 823405
- 531937