16v ja 19v seurustelu - mahdoton ikäero?

Anonyymi

Moi! Oon 16v tyttö ja oon todella ihastunut 19v poikaan ja hän on myös minuun. Olemme samalla tasolla henkisesti ja fyysisesti (olen aina ollut ikäisiäni hieman kypsemmällä tasolla.) Olemme tässä tapailleet noin kuukauden, mutta olen alkanut pohtimaan onko tämä ikäero ihan sairas ja mahdoton tässä kehitysvaiheessa? Esim. 20v ja 23v seurustelu on täysin eri asia, silloin ikäero olisi ihan mitätön ja todella pieni. Tämä poika on juuri sellainen ketä olen etsinyt ja mulla on niin hyvä olo hänen seurassaan. Nään että poika myös oikeasti välittää minusta. Mitä mieltä olette?

9

3304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on ihan normaalia jos se sopii kummallekkin. Jos tuntuu hyvältä hänen seurassaan, niin miksipä ei. Suurin osa mun kumppaneistaa on ollu mua vanhempia, joten ei siinä mitään pahaa ole. Kyllä on ihan normaalia jos ootte yhessä:)

    • Anonyymi

      Käy kysymässä NuortenExitistä. Ne tietää näistä asioista ja osaa neuvoa jos tarvitsee apua. S24 ei ole mikään parisuhde ammattilainen vaan, incelien ja pedarien kokoontumispaikka.

    • Anonyymi

      Mä olin 17-vuotias kun seurustelin 19-vuotiaan kundin kanssa. Ei siinä ole mitään outoa, jos se on molempien mielestä ihan ok.

    • Anonyymi

      Jos suhde kestää ja syvenee niin joskus olette 46 ja 49v. No problem.

    • Anonyymi

      Kasva täysi ikäiseksi. Kaikki ihastuvat. Mutta 16v. Olet liian nuori. 19vuotias käy jo paikoissa jossa ikäraja 18v. Joten sitä ei tulisi mitään, koska olet alle 18v. Kukaan ei halua lapsenvahdiksi.

    • Anonyymi

      Mitä sellaisia miettii mä olin 18v kun seurustelin 14v likan kanssa eikä kukaan sanonut mitään kun kukaan ei vaan voinut. 🤭😅 voi niitä aikoja! Oli kulta-aikoja ne nuoruuden vuodet:)

      • Anonyymi

        No tuo on jo sairasta ja laitonta, tytön isä olisi voinut sanoa ja tehdä jotain..
        Samoin virkavalta olisi voinut puuttua, kertoo paljon että nyt onnellisena muistelet tuollaisia.


      • Anonyymi

        Olit siis p*do.


    • Anonyymi

      Olin itse 18 vuotias kun seurustelin melkein kolme vuotta nuoremman tyttöystävän kanssa, seurustelimme pari kuukautta ja muutimme yhteen, siitä pari kuukautta ja kihloihin.
      Muut kaverit kävivät baareissa mutta itse vietin mieluummin koti-iltoja tyttöystäväni kanssa.
      Olimme tosi läheisiä ja teimme kaiken yhdessä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      821
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      786
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      677
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      660
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      634
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      604
    Aihe