Moi! Oon 16v tyttö ja oon todella ihastunut 19v poikaan ja hän on myös minuun. Olemme samalla tasolla henkisesti ja fyysisesti (olen aina ollut ikäisiäni hieman kypsemmällä tasolla.) Olemme tässä tapailleet noin kuukauden, mutta olen alkanut pohtimaan onko tämä ikäero ihan sairas ja mahdoton tässä kehitysvaiheessa? Esim. 20v ja 23v seurustelu on täysin eri asia, silloin ikäero olisi ihan mitätön ja todella pieni. Tämä poika on juuri sellainen ketä olen etsinyt ja mulla on niin hyvä olo hänen seurassaan. Nään että poika myös oikeasti välittää minusta. Mitä mieltä olette?
16v ja 19v seurustelu - mahdoton ikäero?
9
2765
Vastaukset
- Anonyymi
Se on ihan normaalia jos se sopii kummallekkin. Jos tuntuu hyvältä hänen seurassaan, niin miksipä ei. Suurin osa mun kumppaneistaa on ollu mua vanhempia, joten ei siinä mitään pahaa ole. Kyllä on ihan normaalia jos ootte yhessä:)
- Anonyymi
Käy kysymässä NuortenExitistä. Ne tietää näistä asioista ja osaa neuvoa jos tarvitsee apua. S24 ei ole mikään parisuhde ammattilainen vaan, incelien ja pedarien kokoontumispaikka.
- Anonyymi
Mä olin 17-vuotias kun seurustelin 19-vuotiaan kundin kanssa. Ei siinä ole mitään outoa, jos se on molempien mielestä ihan ok.
- Anonyymi
Jos suhde kestää ja syvenee niin joskus olette 46 ja 49v. No problem.
- Anonyymi
Kasva täysi ikäiseksi. Kaikki ihastuvat. Mutta 16v. Olet liian nuori. 19vuotias käy jo paikoissa jossa ikäraja 18v. Joten sitä ei tulisi mitään, koska olet alle 18v. Kukaan ei halua lapsenvahdiksi.
- Anonyymi
Mitä sellaisia miettii mä olin 18v kun seurustelin 14v likan kanssa eikä kukaan sanonut mitään kun kukaan ei vaan voinut. 🤭😅 voi niitä aikoja! Oli kulta-aikoja ne nuoruuden vuodet:)
- Anonyymi
No tuo on jo sairasta ja laitonta, tytön isä olisi voinut sanoa ja tehdä jotain..
Samoin virkavalta olisi voinut puuttua, kertoo paljon että nyt onnellisena muistelet tuollaisia. - Anonyymi
Olit siis p*do.
- Anonyymi
Olin itse 18 vuotias kun seurustelin melkein kolme vuotta nuoremman tyttöystävän kanssa, seurustelimme pari kuukautta ja muutimme yhteen, siitä pari kuukautta ja kihloihin.
Muut kaverit kävivät baareissa mutta itse vietin mieluummin koti-iltoja tyttöystäväni kanssa.
Olimme tosi läheisiä ja teimme kaiken yhdessä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171597
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35839Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29809Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34708Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42669Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653