Vihervasemmisto käyttää häikäilemättömästi hyväksi lapsia ja nuoria oman ideologiansa edistämiseksi pelottelemalla heitä ilmastoasioilla! Aikuisten asia on ottaa vastuu eikä saada lapsia ja nuoria ahdistumaan!
Ekokapina on vaarallinen ääriliike, joka tulee lakkauttaa!
Ympäristöasiat
16
793
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ilmasto katastrofi on päällä. Suomessa syyskuu oli 20 vuoteen kylmin syyskuu. Mitähän höpinää opettajat kertovat kouluissa.
- Anonyymi
Totta, elokapina näyttää koostuvan varsin tärähtäneistä ja kaikesta todellisuudesta irrallaan olevista haihattelijoista jotka todella pitäisi saada hoitoon ennen kuin jotain vielä varallisempaa keksivät.
Mikä kaikkein järkyttävintä kun muuan paikkakunnan ihan aikuinen mies kirjoitti paikallisessa lehdessä, että kannattaa elokapinan kaltaista toimintaa ja sanoo jopa tuntevansa joitakin näitä terroristeja pitäen heitä suomen parhaana nuorisona.
Äijä raiska on toki enenkin varsin erikoisia möläläytellyt, onhan kyse vihreiden ehdokkaasta kunnanvaltuustoon mutta, että elokapinan kaltaisia häiriköitä tukee on jo varsin anteeksiantamatonta. - Anonyymi
Lasten vanhempia asia ei koske, lapsia koskee, ja sen takia he ovat aiheellisestikin huolissaan omasta tulevaisuudestaan. Vanhempi väki tekee kaikkensa, että saisivat jatkaa omaa luonnon tuhoamistaan hautaan saakka.
Poliisi kulkee ruiskuttamassa myrkkyä rauhallisesti maassa istuvien lapsien silmiin! Siinä yhteiskunnan vastaus lasten huoleen.- Anonyymi
"Poliisi kulkee ruiskuttamassa myrkkyä rauhallisesti maassa istuvien lapsien silmiin!"
Aivan oikein poliisi teki koska ne "lapset" istui rauhallisesti vilkkaasti liikennöidyllä kadulla aiheuttaen suurta vaaraa ja haittaa.
Näille huolestuneille "lapsille", joilla monilla parta varsin hyvässä kasvussa, olisi mitä parhain istuskelupaikka porvoon puretun linja-autoaseman asfaltoidulla kohdalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Poliisi kulkee ruiskuttamassa myrkkyä rauhallisesti maassa istuvien lapsien silmiin!"
Aivan oikein poliisi teki koska ne "lapset" istui rauhallisesti vilkkaasti liikennöidyllä kadulla aiheuttaen suurta vaaraa ja haittaa.
Näille huolestuneille "lapsille", joilla monilla parta varsin hyvässä kasvussa, olisi mitä parhain istuskelupaikka porvoon puretun linja-autoaseman asfaltoidulla kohdalla.Ihan oikein kaasutus!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan oikein kaasutus!
Vielä kun voisi käyttää zyklon.b:tä, olisi olo miehekäs!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vielä kun voisi käyttää zyklon.b:tä, olisi olo miehekäs!
Kaasua komisarioPalmu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Poliisi kulkee ruiskuttamassa myrkkyä rauhallisesti maassa istuvien lapsien silmiin!"
Aivan oikein poliisi teki koska ne "lapset" istui rauhallisesti vilkkaasti liikennöidyllä kadulla aiheuttaen suurta vaaraa ja haittaa.
Näille huolestuneille "lapsille", joilla monilla parta varsin hyvässä kasvussa, olisi mitä parhain istuskelupaikka porvoon puretun linja-autoaseman asfaltoidulla kohdalla.Nyt ne myrkyttäjät haastetaan käräjille, mikä on ihan oikein!
- Anonyymi
Ei Suomelle ole luvattu kuin tulvia parissa paikassa etelärannikolla. Siitä ei kannata maksaa miljarditolkulla, että kuvitellaan niiden estyvän.
- Anonyymi
Just niin! Vihervassarit! Yöks!
- Anonyymi
Kyllä se ilmasto on viilentynyt. Tämän vuoden huhtikuun globaali keskilämpötila oli 0,22 astetta KYLMEMPI kuin edeltävä maaliskuu. Viileät ilmat jatkuvat Porvoossa ainakin pitkälle kesäkuuhun.
- Anonyymi
Vihreä puolue on onneksi kohta niin syvässä laskussa, että hyvä juttu!
- Anonyymi
Meidän maaseututiellä on tänäänkin pitkin päivää parveillut lauma autolla liikkuvia lintubongareita, jotka joutokäyttävät autojaan ja kiikaroivat lintuja käynnissä seisovasta autosta, kun eivät jaksa nostaa persettään penkistä. Näin nämä yksityisautoilua vastustavat ja ilmastotuhosta saarnaavat vihreät luonnonystävät ja ympäristönsuojelijat itse elävät.
- Anonyymi
Selvästi vihreitä!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841378EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706