Mielenkiintoinen tarina forssalaisesta Kohon mailatehtaan perustajasta Kari Arosta.
https://www.veikkaus.fi/fi/x/kari-aro-valloitti-koho-mailalla-nhl-tahdet-ja-latkamaailman
Tuntematon forssalainen visionääri loi Kohosta NHL-tähtien rakastaman mailamerkin ja miljoonabisneksen. Sitten hän katosi ulkoavaruuden muukalaisten mukana omaan universumiinsa.
Kari Aro, Koho
6
2855
Vastaukset
- Anonyymi
Olisipa tämä toteutunut.
”Muistan kuinka Kari esitti kaupungin johdolle, että Forssan keskustaan, Ankkalammen puistoon, pitäisi rakentaa kattilan muotoinen stadion, johon ufot voisivat laskeutua. Se vetäisi ufojen lisäksi turisteja puoleensa”, Lahti kertoo. - Anonyymi
Ehdottomasti jäähallin nimi pitäisi vaihtaa Kari Aro Areenaksi.
- Anonyymi
Tänä vuonna tulossa dokumenttielokuva Koho - Utopia Forssasta
https://www.youtube.com/watch?v=3YFZK0WkB-Q- Anonyymi
hyvä linkki.
- Anonyymi
Nyt on Koho - Utopia Forssasta YleAreenassa nähtävissä.
https://areena.yle.fi/1-50110876 - Anonyymi
kaikkia neroja aina kansan taju ei riitä käsittämään- eikä ne nerot aina edes jaksa yrittää selittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk525416Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5863470SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2662709"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141291Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re191187Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917