Mielenkiintoinen tarina forssalaisesta Kohon mailatehtaan perustajasta Kari Arosta.
https://www.veikkaus.fi/fi/x/kari-aro-valloitti-koho-mailalla-nhl-tahdet-ja-latkamaailman
Tuntematon forssalainen visionääri loi Kohosta NHL-tähtien rakastaman mailamerkin ja miljoonabisneksen. Sitten hän katosi ulkoavaruuden muukalaisten mukana omaan universumiinsa.
Kari Aro, Koho
6
2857
Vastaukset
- Anonyymi
Olisipa tämä toteutunut.
”Muistan kuinka Kari esitti kaupungin johdolle, että Forssan keskustaan, Ankkalammen puistoon, pitäisi rakentaa kattilan muotoinen stadion, johon ufot voisivat laskeutua. Se vetäisi ufojen lisäksi turisteja puoleensa”, Lahti kertoo. - Anonyymi
Ehdottomasti jäähallin nimi pitäisi vaihtaa Kari Aro Areenaksi.
- Anonyymi
Tänä vuonna tulossa dokumenttielokuva Koho - Utopia Forssasta
https://www.youtube.com/watch?v=3YFZK0WkB-Q- Anonyymi
hyvä linkki.
- Anonyymi
Nyt on Koho - Utopia Forssasta YleAreenassa nähtävissä.
https://areena.yle.fi/1-50110876 - Anonyymi
kaikkia neroja aina kansan taju ei riitä käsittämään- eikä ne nerot aina edes jaksa yrittää selittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2336933SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2013558Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti293376"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2352373SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1441841Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401817Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1211588Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141136- 1241108
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18964