Kiina, taiwan, facebook etc

Anonyymi

Kiinaa tarjotaan täällä selittämään ufojen alkuperää, tosin huonolla menestyksellä. Voisiko kiina kuitenkin olla aikuisten oikeasti hakkeroinut facebook, instagram ja whatsapp sivustojen toimimattomuuden?

Ajattelen tässä heidän sotilaskoneittensa lentoja taiwanin ilmatilassa. Kiina voisi ajatella että amerikalla on nyt heikko presidentti ja hetki on koittanut vallata taiwanin saari. Mainittujen sivustojen hakkerointi olisi kiinalainen varoitus muille maille: Jos puututte meidän juttuihin niin me suljemme koko netin, ei toimi pankit, ei kauppa, ei terveydenhuolto, ei teollisuus, ei kansainvälinen uutisvälitys, eikä moni muukaan asia.

Ufoista puheenollen, paikallinen tai kansainvälinen uutisointi ei taida olla kertonut rysähtäneistä tai kaapatuista ufoista sitten roswellin tapauksen? Sensuuri toimii helkutin hyvin jos näin on, tai sitten niitä ei ole kaapattukaan.

3

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Michael Salla on viime aikoina jakanut edelleen parin ufo kontaktihenkilön kertomaa informaatiota joka koskee galaktisen liittouman huseerausta aurinkokunnassamme. Minusta vaikuttaa siltä että jutut muuttuvat kerta kerralta lennokkaammiksi.

      Facebookin ja parin muun firman äskettäinen toimintakatkos oli sekin seurausta galaktisen liittouman toimista, kertoo Salla tuoreessa päivityksessä.

      " ... the CIA is identified as the lead agency responsible for compromising the global internet to enable codes and frequencies transmitted by the Tall Grays and their hive queen to mind control the planet. Thor Han’s reference to the servers now being under the control of the Earth Alliance means that the backbone of the global internet is no longer controlled by the CIA and their Tall Gray overlords. The consequence of this will be very powerful as the codes and frequencies embedded in the global internet would no longer work for the Tall Grays and their minions. "

      https://exopolitics.org/were-facebook-social-media-blackouts-due-to-capture-of-tall-gray-aliens/

      • Anonyymi

        Maan ulkopuolisista lähteistä tuleva informaatio sisältää kohtuullisen usein ristiriitaisuuksia, yksi kertoo näin ja toinen toisinpäin. Swaruu-ryhmän selitys facebookin etc käyttökatkolle nimeää sen todellista valtaa pitävien järjestämäksi testiksi.


    • Anonyymi

      Kiinasta tuleekin varmaan ne massiiviset sarjatuotanto ufot. Niissä tosin lukee se made in china, eli "laadun" tae. Hajoavaa paskaa, kuten kaikki kiinalaiset jutut.

      Nämä näkyvät uhvot on suurvaltojen viimeisintä aseteknologiaa. Niitä ne ihmiset näkee jos sill8n tällön valoilmiöitä näkevät. Laadukkaimmat tulee jenkeistä ja venään maalta, paskat kiinasta. Muilla niitä ei olekaan.

      Roswellin höpinät keksittiin peitetarinaksi, jotta voidaan keskittyä rauhassa olennaiseen - aseisiin.

      Ei ne mitään vieraita olioita muualta ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      308
      11172
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      30
      3180
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3033
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2741
    5. 89
      2601
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2321
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      271
      2212
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe