Keskustelin ystäväni Yuthasakin kanssa ja hän sanoi, että keskitymme jatkossa enemmän laatuturisteihin, sekä pyysi minun tiedottavan asian laatuturisteille, koska seiska ja iltis ei tätä tietoa julkaise.
Thaimaa keskittyy Pattayan Rakkaisiin.
Anonyymi
8109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei onnistu ilman kelan tukea
Lerppasensei keskittyy kaatamaan Juuttisäkistä ohraa ammeeseen jossa jo sokeri ja hiiva tekee taikojaan. Näin taataan se että paskamaha säilyy ja pää pysyy pökkärässä.
T 2010
Lääkärit Suomessa joutui keksimään uusia termejä Hua Hinin miehen kanssa. Kurkkutorvi on olutputki, vatsalaukku on kiljusammio, suolisto on panimo ja metaanitehdas, pääkoppa on ontto kuin Halloween kurpitsa, kämmenet on vehnäsämpylät ja järki leikkaa kuin peruna. Jalat on muuten kovakuntoiset tikkujalat, mutta niissä on lihasten sijaan pahalaatuinen kihti, joka on tyyypillinen kaljaveikoilla joiden paino on plus 150kg.
Onko idioottimaista vuosilukuperseenreiän nimimerkilläänkin alkaa jauhaan kiljuaihettaan, eihän tuo tuolla osoita muuta kuin että itse on se kiljukirjoittelija niuvoineen ja wc-ankkoineen.
Myös nuo paskamahakirjoittelut osoittaa että ei olla tekemisissä liikemiehen kanssa.
Esittääkö nuo apina ja persereikäjutut että ollaan tekemisissä hyvin varakkaan thaimaassa asuvan liikemiehen kanssa?
Pyydä hätiin onkopoika. Tuleeko onkopoika sinusta esiin Sinolilla vai butaanilla?
MOT
PATTAYA ON PARATIISI!
älämölöamalia pysyy lukkojen takana Niuvanniemen suljetulla.
Addiktio valtaa aivot, oli pääkirjoituksena National Geographic Suomi eräässä numerossa, joka postista saapui. Luin jutun suurella mielenkiinnolla, koska se hieman ehkäpä valaisee kahden tänne, lähinnä Pattayapalstalle kirjoittavan, todella pahaa addiktiota toisia kirjoittajia ja Pattayaa vastaan potevien häirikköjen käyttäytymisestä.
Nämä häiriköt tunnemme tällä hetkellä lähinnä nimistä numball ja aviomies numeroilla, nämä nimet ovat itselleen luoneet tai vastaavat, joita vikkelään vaihtelevat.
Palstalaiset ovat antaneet heille kyllä osuvammat nimet, lerppa, joka kuvaa hyvin heidän nykyistä tilaansa.
Onpa moni alkanut käyttämään heistä persläpilerppa nimitystä, aivan oikeutetusti, koska tämä NumBall lerppa on vuosikausia haukkunut toisia kirjoittajia resuperseiksi, jollainen lie haaveissaan saada sydänystäväkseen, koska lakkaamatta tuota brutaalia sanaa toistaa yleisillä palstoilla.
Tämä ballinumbba on kaikenlaisia törkyjuttujaan tuhertanut palstoille jo vuosikausia, monet nimimerkkinsä osoittavat hyvinkin selvästi hänen älykkyysosamääränsä, kuten vaikkapa OtaHanuriinPoju, joka viitannee sukupuoliseen suhtautumiseensa.
Toinen Chiang Main perseilerppa on aloittanut tuhertelunsa myöhemmin.
Tyypillistä molempien kirjoituksille on, että matkailullista antia kirjoituksistaan on turhaa hakea
Usein on myös lukuisien kirjoittajien joukossa levinnyt epäilys, että kyseessä olisivatkin siamilaiset kaksoset, jotka todellisuudessa asuvat Suomessa ja vieläpä Hiekkaharjussa ja olisivatkin vain yksi henkilö, joka kuvittelee itsensä Hua Hinin vauraaksi lento kapteeniksi, milloin rikkaaksi kiinteistö- ja condosijoittajaksi ym ym. Toisella minällään hän elelee Chiang Maissa huolehtien ravintoloista, asuen välillä Phuketin loistohuvilalla, purjehtien jahdillaan ja tietysti ajellen Harley Davidsonillaan.
Ai niin meinasi unohtua, että Chiang Main lerpalla on hammaslääkäri vaimonaan, jota kyllä jotkut ilkeämielisesti väittivät vinyylistä valmistetuksi.
Näiden kahden herran törkyjutuista olemme saaneet kärsiä jatkuvasti aikaisesta aamusta, myöhään iltaan jatkuvasti ja luultavasti tämä ei lopu, ennenkuin tuohon vakavaan addiktioonsa tiedemiehet keksivät parannuskeinon ja heidät saadaan suljetulle osastolle pitkäaikaiseen hoitoon, tai menehtyvät vanhuuteen, joka sekään ei lie kaukana, niin höperöjä juttunsa ovat.