Taas tulee rahaa tilille:
Kuhmon kaupunginjohtaja Tytti Määttä valittiin Oulun kulttuurisäätiön hallitukseen...
Rahaa tilille
6
898
Vastaukset 6
- Anonyymi
Hurraa Hurraa…
Toivotaan, että kaikki kaupungin asiat Kuhmossa tulisi hoidettua virkamies tyyliin.
On todella hienoa, että meillä on tuollainen pormestari… 🤣 - Anonyymi
EVVK
- Anonyymi
Kaverin puolesta kysyn, tekee 8h/vrk ja brutto n.1600 e/kk. Harkitsee kirkosta eroa ja alkamista muslimiksi, kannattaako?
- Anonyymi
Tytteli on kuhmon surkein johtaja jolla ei ole aikaa virkatyölleen sometukselta ja muilta hommiltaan. Pitää tuoda itseään tykö joka paikassa.
- Anonyymi
kaxjapuolsattaa puhasta rahhaa mennee kirkolle
Tuoos valamis lomake
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/kirkollisvero/taulukko?summa=20000&kksumma=1600&kotikunta=Kuhmo&organisaatio=evl&laske=Laske
- Anonyymi
Kuhmon kulttuurin suurin ongelma on Kuhmon kulttuurin alat, jotka on kalleinta ja kuntalaisille etäintä lajissaan: kamarimusiikki, jota ei jaksa kukaan kuunnella, Kalevala, jota kukaan ei lue, kesäteatteri, jossa vain kiroillaan räävittömästi. Näissä huseeraa fossiilit, joiden varpaille ei sovi astua. Kulttuurituet on korvamerkitty näiden kuluihin, joten mitään kuntalaisille sopivaa kulttuuria ei pääse edes alkuun. Tytti-politikko kun ei kykene päätöksentekoon vaan vain myötäilemään näitä fossiilipiirejä, ei mitään uutta pääse syntymään. Monumentit näille fossileille varmaan seuraava merkittävin kulttuurihanke ja Tytille taas joku haestapaskan kunniatunnustuspalkinto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133941
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.27906Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s42793- 39715
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?48674- 56586
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67578- 36568
- 76567
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57565