Taas tulee rahaa tilille:
Kuhmon kaupunginjohtaja Tytti Määttä valittiin Oulun kulttuurisäätiön hallitukseen...
Rahaa tilille
6
898
Vastaukset
- Anonyymi
Hurraa Hurraa…
Toivotaan, että kaikki kaupungin asiat Kuhmossa tulisi hoidettua virkamies tyyliin.
On todella hienoa, että meillä on tuollainen pormestari… 🤣 - Anonyymi
EVVK
- Anonyymi
Kaverin puolesta kysyn, tekee 8h/vrk ja brutto n.1600 e/kk. Harkitsee kirkosta eroa ja alkamista muslimiksi, kannattaako?
- Anonyymi
Tytteli on kuhmon surkein johtaja jolla ei ole aikaa virkatyölleen sometukselta ja muilta hommiltaan. Pitää tuoda itseään tykö joka paikassa.
- Anonyymi
kaxjapuolsattaa puhasta rahhaa mennee kirkolle
Tuoos valamis lomake
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/kirkollisvero/taulukko?summa=20000&kksumma=1600&kotikunta=Kuhmo&organisaatio=evl&laske=Laske
- Anonyymi
Kuhmon kulttuurin suurin ongelma on Kuhmon kulttuurin alat, jotka on kalleinta ja kuntalaisille etäintä lajissaan: kamarimusiikki, jota ei jaksa kukaan kuunnella, Kalevala, jota kukaan ei lue, kesäteatteri, jossa vain kiroillaan räävittömästi. Näissä huseeraa fossiilit, joiden varpaille ei sovi astua. Kulttuurituet on korvamerkitty näiden kuluihin, joten mitään kuntalaisille sopivaa kulttuuria ei pääse edes alkuun. Tytti-politikko kun ei kykene päätöksentekoon vaan vain myötäilemään näitä fossiilipiirejä, ei mitään uutta pääse syntymään. Monumentit näille fossileille varmaan seuraava merkittävin kulttuurihanke ja Tytille taas joku haestapaskan kunniatunnustuspalkinto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892671- 1981021
- 62855
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti146801- 59692
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18581- 41571
- 51555
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504