Rahaa tilille

Anonyymi

Taas tulee rahaa tilille:

Kuhmon kaupunginjohtaja Tytti Määttä valittiin Oulun kulttuurisäätiön hallitukseen...

6

900

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hurraa Hurraa…
      Toivotaan, että kaikki kaupungin asiat Kuhmossa tulisi hoidettua virkamies tyyliin.
      On todella hienoa, että meillä on tuollainen pormestari… 🤣

    • Anonyymi

      EVVK

    • Anonyymi

      Kaverin puolesta kysyn, tekee 8h/vrk ja brutto n.1600 e/kk. Harkitsee kirkosta eroa ja alkamista muslimiksi, kannattaako?

      • Anonyymi

        Tytteli on kuhmon surkein johtaja jolla ei ole aikaa virkatyölleen sometukselta ja muilta hommiltaan. Pitää tuoda itseään tykö joka paikassa.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kuhmon kulttuurin suurin ongelma on Kuhmon kulttuurin alat, jotka on kalleinta ja kuntalaisille etäintä lajissaan: kamarimusiikki, jota ei jaksa kukaan kuunnella, Kalevala, jota kukaan ei lue, kesäteatteri, jossa vain kiroillaan räävittömästi. Näissä huseeraa fossiilit, joiden varpaille ei sovi astua. Kulttuurituet on korvamerkitty näiden kuluihin, joten mitään kuntalaisille sopivaa kulttuuria ei pääse edes alkuun. Tytti-politikko kun ei kykene päätöksentekoon vaan vain myötäilemään näitä fossiilipiirejä, ei mitään uutta pääse syntymään. Monumentit näille fossileille varmaan seuraava merkittävin kulttuurihanke ja Tytille taas joku haestapaskan kunniatunnustuspalkinto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      584
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe