Minkälaiset menot koituvat 2, 3 ja 4 tanssinaisen pyörittämisestä?

Anonyymi

Kuukausimenojen lisäksi rahanmenoon mitäilmeisimminnin vaikuttaa kunkin naisen avokätisyys. Mutta onko vaikutusta salasuhteen laadulla, tanssipaikalla tai vaimolla/äidillä? Nimittäin ainakin kuumat lattarit houkuttelevat aluksi tanssihakuihin niin että hakualueet ovat joskus melkeinpä ruuhkautuneet. Tanssinjärjestäjät tosin puhuvat vuosituhannen laimeimmista vanhaintansseista, mutta silti salasuhteet kiinnostavat suhteellisesti tarkasteltuna yhä monia.

Entä vaikuttaako menoihin se, jakaako matkailutaimatkailujamatkailumuttakumminkinauton naisen kanssa ja saako yöksi  Kuopioon halvemman parkkiruudun kuin esimerkiksi Helsinkiin? Ja vaikka lyhytaikaiset tanssisalasuhteet ovatkin tätä päivää, niin saako pätkäsalasuhteinen aina kehnommat lähtöehdot?

Muiden muassa näihin kysymyksiin uskoisin monentaimonenjamonemuttakumminkin tansseja kaikesta huolimatta vieläkin kiertävän tanssimiehen saavan tältä lava- ja ravintolatanssiharrastusaiheiselta keskustelufoorumilta vastauksia pikaisesti. Elikkäs luovutan puheenvuoron tänne!

7

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bensakulut varmaan kovimmat, naiset asuvat pitkin maakuntia vie eniten. Yöpyminen ja aamianen tietenkin naisen luona. Langanlaihat naiset ei nyt paljoa kuluta, jos joutuu ravinteliin viemään. Ei ole ilmaista ****** olemassa, rahaa on tähän kyllä.

      • Anonyymi

        Eivät välttämättä ole sellaisessa tapauksessa polttoainekulut varsinainen ongelma nimittäin vag-konsernin autoilla naisten luota toisten kohdille autoillessa myös moottoriöljykustannukset voivat olla jopa parikolmekertaa suuremmat.


    • Anonyymi

      Vaikuttaa siltä, että jotkut saavat siitä jopa tuloja elikkäs elantonsa, koska kenelläkään ei ole tästä mainittavia menoja ollut?

    • Anonyymi

      Kummallisen vähän näin tärkiästä asiasta on tietoa saatavilla itse tanssioilta!

      • Anonyymi

        Kun on pinkka kunnossa niin ei tarvitse mitään budjettia vääntää..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun on pinkka kunnossa niin ei tarvitse mitään budjettia vääntää..

        Tanssi on mukava harrastus.


    • Anonyymi

      Vaikuttaa vetreiden 65 -68 v. eläkeläisten puuhalta. Nämä voivat aina selittää muita menoja lastenlasten vahtimisella. Sitä vanhemmilla alkaa jalka painaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe