5.5. järjestämme jälleen mätsärin samassa paikassa kuin edellisenkin eli Tuomarinkartanon vinttikoirakeskuksessa.
Näyttelyn tuotto käytetään Tallinnan koirakodin asukkien hyväksi, ensimmäinen kohde on kissoille hankittavat uudet häkit. Kissojen tilanteesta voit lukea pian sivullemme ilmestyvästä adressista.
Myös mätsäristä tulee erillinen linkki sivuillemme
osoitteeseen www.kolumbus.fi/koirapakolaiset
Näyttelyn tuotto käytetään Tallinnan koirakodin asukkien hyväksi, ensimmäinen kohde on kissoille hankittavat uudet häkit. Kissojen tilanteesta voit lukea pian sivullemme ilmestyvästä adressista.
Myös mätsäristä tulee erillinen linkki sivuillemme
osoitteeseen www.kolumbus.fi/koirapakolaiset
Vastaukset 6
Vanhimmat
koirapakolaiset yhdistys ja pelastetaan koirat ry yhteistyötä? molempien nettisivuilla puhutaan samasta koiratarhasta Koerte Varjupaikista mutta tieto on hieman ristiriitaista.Pelastetaan koirat ry:n sivuilla kehutaan tarhan henkilökuntaa eläinrakkaaksi ja luotettavaksi kun taas koirapakolaisten sivuilla sanotaan että henkilökunta varastaa lahjoitettua ruokaa ja muutenkin työntekijöistä puhutaan negatiiviseen sävyyn.Ja koirapakolaisten sivuilla sanotaan että yhdistys ei saa lakien takia tuoda enää koiria suomeen vaan se pitää itse noutaa.Kuitenkin kun soitin Pelastetaan koirat yhdistykseen ja kysyin koiran ottamisesta niin sieltä sanottiin että he tuovat koiran suomeen kuluja vastaan.Olen vaan utelias..
Mielellämme mekin toisimme koiria, mutta kun tullin mielestä se on laitonta. Samat säännöt koskevat tietysti kaikkia. Tullin ohjeista tarkemmin kotisivullamme linkissä www.kolumbus.fi/koirapakolaiset/me.htm
Mitä henkilökuntaan tulee, sivuillemme ilmestyy
lähipäivinä adressi. Siinä muutama epäkohta mainitaan. Lahjoittamiamme koirankoppejakaan (viety tarhalle tammikuussa) ei ole siellä vielä saatu käyttöön-
miksi ette tee yhteistyötä? Onko järkeä että kaksi yhdistystä auttaa samoja koiria ? eikö yhteistyöllä saavutettaisi enemmän..
Siksi PK ja KP ei tee yhteistyötä, että KP jakautui alunperin kahdeksi eri yhdistykseksi juuri siksi, kun PK:laiset eivät kestäneet yhteistyötä ja Elisa Kissan tiukkaa linjaa jonka mukaan kaikkien kuuluu tehdä saman verran töitä. Laiskemmat yksilöt perustivat PK:n, mutta senkin toiminta tulee vaikeutumaan.
just joo..
nosto