minua ja mun lapsia. Aina valittaa ja haukkuu, kuvittelevat omistavansa kaiken, vaikka mekin asumme heidän talossaan. Mies vaihtoi minuun kun ie kestänyt sitä entistä kanaa ja en ihmettele yhtään ettei näiä kananpoikiakaan jaksa, muttei kehtaa sanoo.
Me ei koskaan haukuta ketään vaan annetaan haukkua meitä, ollaan sen verran sivistyneitä että nauramme heille. Me nyt vaan asutaan täällä ja he saavat väistyä tai sopia niin että talo on myös meidän.
Miehen lapset kiusaavat
Anonyymi
2
117
Vastaukset
- Anonyymi
Uusperheen perusarkea.
Sinun tulee karismallasi voittaa kakaroiden luottamus ja sitä kautta rakentaa kestävä perhe omilla toimillasi. - Anonyymi
Miesten lapset on niin huonosti kasvatettu, niin on jokaisessa uudessa perheessä jossa on mehen lapsia. On se kumma ettei niitä osta. Uusi äiti on avainasemassa hän kasvattaa ja hoivaa toisten lapsia, muttei mitään korvausta saa. Lpsilistä vie äiti joka ei kasvata. uudelle äidille pitää saada korvauslisää, jotta saa palkkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237326Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite945988Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1104029- 1494027
- 1631813
- 581648
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311550- 381361
- 281341
- 451332