YLE ja HS NYT ON NÄYTÖN PAIKKA:

Valemedia tuuppaa joka tuutista, miten pakolaisia tulee eu-alueelle Valko-Venäjältä. "Toimittajat"juoksevat kuin päättömät kanat noilla EU-rajoilla. YLE:n"toimittaja "kertoi miten saksaan on tullut Puolan kautta muutamia satoja!!!!!!!!!. KOSKA ko."toimittajat" MENEVÄT HAASTATTELEMAAN SITÄ "IHMISOIKEUSAKTIVISTIEN"laumaa JOTKA RAHTAA VÄLIMERELLÄ LÄHI-IDÄN PAKOLAISIA , HYVIN ORGANISOIDUSTI , SATOJATUHANSIA HEIDÄN
KULJETTAMINAAN TULLUT EUROOPPAAN. No niin VALEMEDIALLE on pallo heitetty. NÄYTTÄKÄÄ NÄIDEN NAAMAT ja KERTOKAA KEITÄ NÄMÄ SALAKULJETTAJAT OVAT ja KUKA OPERAATION MAKSAA ....... NYT VIHDOIN TOTUUTTA KEHIIN. .......Valemedia HUOM: Kertokaa EU-päättäjille , PIIKKILANKAN KÄYTTÖKIELTO on ollut voimassa vuosikymmeniä. Euroopassa se oli rajakäytössä viimeksi DDR:n rajoilla. Jälleen hyvä esimerkki , EU muistuttaa päivä päivältä demokraatti merkkelin DDR:ää ja vasurien neuvostoliittoa.

7

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä usko valemediaa,vaan laatumediaa!

      Se kertoo totuuden noista pakolaisistakin.

      Jos vaivaudut seuraamaan laatumediaa,niin huomaat myös kuvat piikkilangalla tehostetuista raja-aidoista.

      EU:lla tai sen jäsenmailla ei ole mitään yhtymäkohtia entisiin tai nykyisiin kommunistivaltioihin.

    • Anonyymi

      Venäjä=Neuvostoliitto. Nyt ja aina.

    • Anonyymi

      Mistä ne pakolaiset Valko Venjälle joutuneet, eihän sillä niihin osaa eikä arpaa, vain lännen metkuja kun itse vastuussa !
      Nyt Suomikin vaahtoaa miljoonia rajaaitoihin, sijoittais nekin rahat pakolaisiin !?

      • Anonyymi

        Valko-Venäjä työntää afgaani- ym pakolaisia lännen riesaksi.
        Kiusa se on pienikin kiusa.
        Suomi huolehtii pakolaisistaan, toisin kuin Valko-Venäjä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Valko-Venäjä työntää afgaani- ym pakolaisia lännen riesaksi.
        Kiusa se on pienikin kiusa.
        Suomi huolehtii pakolaisistaan, toisin kuin Valko-Venäjä.

        Kukahan ne on sinne Valko-Venäjälle on ulostanut????????? Kuten sanottu ...Valko-Venäjää Syytetään nyt euroopan pakolaisONGELMASTA ,Tasavertaisuuden nimissä on VAADITTU, että VALEmedia kertoisi MIKÄ TAHO rahtaa pakolaisia välimerellä. Kyllä olsi MAHTAVAA KUULLA JA LUKEA SE yleltä ja helsinginsanomista, taitaa olla myös MOTILLE YLITSEPÄÄSEMÄTÖN JUTTU.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Valko-Venäjä työntää afgaani- ym pakolaisia lännen riesaksi.
        Kiusa se on pienikin kiusa.
        Suomi huolehtii pakolaisistaan, toisin kuin Valko-Venäjä.

        Oletko rasisti, onko länsi rasistinen, olen ymmärtänyt, että länsi tarvitsee noita TYÖPERÄISIÄ MONIOSAAJIA .Et hallitse edes itseäsi, puheesi on täysin sekavia ja ristiriitaisia, R I E S A on sinun nimityksesi pakolaisista, Kerrankin olemme samaa mieltä.


    • Anonyymi

      Valemedia vastaa......emme kommentoi!!!!! Huutonaurua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7394
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4742
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4714
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3408
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1995
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1840
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1809
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1657
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1557
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1307
    Aihe