Ollaan ennaltaehkäisevästi liikenteessä ja kysytään:
Puhuuko joku kuski puhelimeen ajaessa?
Ajaako joku kuski liian kovaa?
Pelottaako lapsia kyydissä?
Jos vastasitte yhteenkin kysymykseen kyllä, niin heti yhteys koululle!
Sujuuko koulukyydit
Anonyymi
5
887
Vastaukset
- Anonyymi
Sun varmaan kannattaisi ilmoittaa hänestä oikeaan paikkaan eikä kirjoitella tänne.
- Anonyymi
Ei, kun mulla ei ole tietoa. Ei ole edes lapsia koulussa tällä hetkellä. Kaustisen tapaus toi vaan mieleen, että osataanko täällä olla ennaltaehkäisevästi liikenteessä, jos on epäkohtia? Ei ole nimittäin helppoa tehdä juttua, kun kaikki tuntee kaikki.
- Anonyymi
Täällähän ei ole edes rautatietä . Joten ryve itsesäälissä rauhassa.
- Anonyymi
Perussuomalaiset on nousussa.
- Anonyymi
Muinoin eräs likennöitsijä mittaili tyttöjen polvia , välyksiin yritti reppana raukka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708