Olen joskus ihmetellyt, miksi sisäiset voimat, kuten meedio ja enneunet ovat turvallisempaa toisin kuin ulkoiset voimat kuten telekinesia yms minkä vuoksi niitä ei koskaan nähdä ollenkaan. Tiedän, että tämä on vähän monimutkaista kysellä tälläisiä juttuja.
Yliluonnollisten olemassaolo ja turvallisuus
4
123
Vastaukset
Ne on kaikki ihan turvallisia sillä tavalla että niitä ei ole olemassa. Telekinesia ei ole vaarallista, koska et voi loukata itseäsi jos yrität liikuttaa vaikka kynää pöydällä ajatusvoimilla, koska se ei toimi. Enneunet ei myöskään toimi, muuten ennustajat ennustaisi tulevaisuuden lottonumerot.
- Anonyymi
Kyllä enneunet toimivat, mutta niitä eivät kaikki näe. Ihmisen on oltava herkkä ja henkisesti kehittynyt. Olen nähnyt niitä 4 vuotiaasta asti, eikä niissä ole mitään pelottavaa. On vain hyvä, että sillä tavalla saa tietoa ja ohjausta, yleensä omaan ja lähimpien ihmisten elämään. Lottonumeroita ja maallista mammonaa haluavat eivät tule koskaan näkemään tulevaisuuteen. Ihmisen ei ole tarkoitus kerätä maallisia aarteita, vaan kehittyä ihmisenä ja sieluna. Oman sisäisen äänen kuunteleminen on yksi avaintekijä henkisessä kehityksessä. Jos unelmoi vain rahasta ja omasta hyödystä, käyttää elämänsä kallisarvoista aikaa ihan hukkaan.
Ainoa vaara noissa jutuissa on oikeastaan se että jos alkaa uskomaan niihin, niin todellisuus ja mielikuvitus voi mennä vähä sekaisin.
- Anonyymi
Toinen vaara on hallitsematon sulkijalihaksen toiminta. Jos noihin uskoo valahtaa helposti rusinasopat pöksyyn ja pesulalasku vie vararikkoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1052246- 841975
- 531566
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai491492- 1531476
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481374Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441304Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1111118
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251084