tää onkauheeta ...meijän luokaal on yks tyttö joka kokoajan vaa lukee lukee lukee lukee jne.se on ihan sairas...oon koittanu auttaa sitä et tekis jotai muuta välillä ku lukis..se ei kuulemma voi ees vessaa käyä ku se vaa lukee:(se on mun ihan hyvä kaveri ja haluasin et se sais väliilä ihan raitista ilmaa...se ei iki8nä ees kerkeä syyä ja se on ihan anorektikko ja ei kuulemma kerkeä suihkusa ees käyä ..AUTTAKAAA!!!!
AUTTAKAA PINGOT TUHOAA MUN ELÄMÄN
mie
5819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
joo meijänki luokálla on semmonen.. siis se on ärsyttävvää..se vain lukee...oon sanonut sille et tee jotain mutuaki..voiha ne koluhommat jättää joskus pois ja tehä jotain mukavaa...:) se meän luokalla oleva 10 oppilas haiseeki niin pahalle..;) :( se on ärsyttävä...tai sillee ko se ei muut tehe ko lukee...ni ihimeesä haisee...:)
Mitäs jos pyytäisit sitä käymään vaikka jossain kivassa paikassa sun kanssa? Kaupassa, elokuvissa tms.?
teille kuuluu miten paljon muut lukee.
Sitäpaitsi tuohan oli selvä trolli.
Oli se trolli tai ei, niin antamani ohje on ihan hyvä silti.
Mitäs se sua liikuttaa kun joku yrittää lukea todella ja samalla oppia omaa alaansa. Itse olen sitä mieltä että paskalla todistuksella voi pyyhkiä perseensä. Kyllä joku tavoite tulee olla, sillä ammattikoulun päästötodistuksella tullaan pääsemaan töihin, mutta jos sen keskiarvo on jotain tyyliin 2 luokkaa niin turha kuvitella että sitä voisi näyttää jollekin työnantajalle.