Mitähän televisioita n. 43" kokoluokassa löytyy missä olisi tuplavirittimet ja USB tallennusmahdollisuus.
Yrittänyt etsiä älytelevisiota tuossa kokoluokassa mutta en ole löytänyt, onko nyt niin että niitä ei yksinkertaisesti ole.
Tuplavirittimet
9
263
Vastaukset
- Anonyymi
Hiljaista on. Muistelisin, että viime vuonna Sonylla olisi ollut joku alle 50-tuumainen tuplaviritinmalli, mutta nyt ainakaan verkkiksessä ei näy. Samsungin Q-sarja alkaa 50-tuumaisista. Kolmas potentiaalinen merkki on Panasonic.
"Pieniä" kokoja myydään nykyisin niin vähän, että laatu ja ominaisuudet huutavat poissaolollaan.- Anonyymi
Minäkin yritin viime vuonna ostaa LG:n 43-tuumaista perusTV:tä (ei tuplavirittimiä) ja odotin sitä tarjoukseen kun oli ollut aiemminkin. Sitä alea ei koskaan tullut (liekö koronakin vaikuttanut), mutta kun 50-tuumainen versio oli lopulta tarjouksessa halvempi niin sellainen piti ostaa. Tosin 50-tuumaisessa oli myös omat hyvät (ja huonot) puolensa koska näyttöpaneeli on VA eikä IPS kuten pienemmässä.
Telsujen jatkuva kasvaminen on vähän ikävä trendi, koska kyllä kai pienemmillekin olisi käyttöä esim. "kakkos-tv:ksi" tai tilanpuutteen takia.
- Anonyymi
Tuplaviritintä minäkin kaipaan, koska nykyinen tallentava digiboksini on jo vanha ja väsynyt. Olisi edes yksi kanava jota voisi tallentaa ulkoiselle kovalevylle samalla kun katsoo toista kanavaa.
- Anonyymi
Yksivirittimisellä tv:llä on tosiaan pitänyt vähän suunnitella mitä katsoo ja mitä tallentaa. Onneksi usb-levylle tallentaessa tv:ssäni voi sentään katsoa aiempia tallenteita, blurayta/dvd:tä tai vaikka yle-areenaa.
- Anonyymi
Sopisiko käyttöpaikalle vähän suurempi malli, 50-55-tuumainen?
Itse olen pelkästään tyytyväinen, kun siirryin alle 30-tuumaisesta suoraan 55-tuumaiseen. Pari viikkoa tuntui isolta, mutta siihen tottui nopeasti. Samalla sai myös parempaa kuvan- ja äänenlaatua, kun eihän tuplavirittimiä ihan halvoissa malleissa olekaan.- Anonyymi
1m leveyssuunnassa on ehdoton maksimi, muutoin tulee useamman tonnin kalustusrumba, mihin en ole aikeissa lähteä.
- Anonyymi
Itselläni on Sony 43" Smart 4K
Virittimet. Antenni ..Satelliitti.. Kaapeli. DVB-T2 DVB-S2 DVB-C- Anonyymi
Eli pystyt siis katsomaan toista kanavaa ja tallettamaan toista samanaikaisesti?
- Anonyymi
Voi olla tuossa kokoluokassa ainoa vaihtoehto hommata tallentava digiboksi, jos sellaisen vielä löytää. Se etu tuossa on, että jos tv kuitenkin joskus vaihtuu, niin samoja tallenteita voi edelleen katsoa silläkin. Minimissäänhän riittää että siinä on yksi viritin - tarvittaessa/halutessa voi sitten tallentaa samaan aikaan toistakin kanavaa tv:llä usb-kovalevylle jos tv:tä ei katso.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2359170Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1483340Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve42765- 1712247
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1041889Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741816Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1811696- 1391371
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,601347Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1171141