Asianajaja ilmoitti eilen, että hovioikeus on antanut päätöksen jutussani. Eihän tuota onneksi paljon tullut, kuusi kuukautta. Kysymys onkin, että miten homma etenee. Odottelenko, että joku kirje tulee kotiin koska pitää lähteä suorittamaan tuomio. Voinko hakea jo nyt avolaitokseen ja miten se tehdään. Ei ole kokemusta näistä asioista.
Tuomio tuli
Anonyymi
2
256
Vastaukset
- Anonyymi
Aloita vaikka tästä. https://www.rikosseuraamus.fi/fi/index/taytantoonpano/vankeusrangaistuksenaloitus.html
- Anonyymi
Ano heti Konnansuon opistoon, sieltä saat kunnon koulutuksen, että pääset seuraavaksi istumaan kunnon tuomion. Eteenkin huumekauppa, kiristys, vainoaminen ja erikseen vihakirjoittelu (tästä parhaat tuomiot)
Hyvää jatkoa, jos oma ei riitä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104868- 62863
- 45834
- 48771
- 49684
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526