Tytäryhtiöt

On se vaan ihmeellistä ,että tytäryhtiöiden toimitusjohtajat ajavat veronmaksajien kustantamilla Mersuilla,kun kaupunginjohto tulee toimeen omilla autoillaan.
8575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jep,jep…

Äänestä

Siinäpä on miettimistä👍

Äänestä

potkulaudat piisais!!

Äänestä

uli uli

Äänestä

Mitkähän nämä veronmaksajien Mersut ovat? Ja tytäryhtiöt?

Äänestä
  • Turhaa kaakattusta.
    Ei netissä tarvii perustella, vaan voi oksentaa mitä mielipidettä haluaa.

    Kepu järkkäs ne mersut.

    Äänestä

Oletteko tarkastaneet Traficomista rekisterinumerot?

Äänestä

Vai olisiko näin:

Miksi kaupunginjohto saa ajaa omalla autolla ja nostaa kilometrikorvauksia, kun tytäryhtiön vetäjien palkasta osa menee autoetuun ja eivät siten saa nostaa kilometrikorvauksia?

Niin tai näin, joku valittaa…

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On se vaan ihmeellistä ,että tytäryhtiöiden toimitusjohtajat ajavat veronmaksajien kustantamilla Mersuilla,kun kaupunginjohto tulee toimeen omilla autoillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu