Kyyjärven veroprosentti

Anonyymi

Veroprosentti säilyy ennallaan eli helevetin korkealla. Jos olisi liitytty Karstulan kanssa, olisi veroprosentti laskenut. Haloo työläiset teillä ei ole ketään Kyyjärven valtuustossa. Porvarit hallitsee Kyyjärveä ja maksattaa verot työläisillä.

7

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, kuka on tuollaisia valinnut sinne?

    • Anonyymi

      Eläkeläiset nämä verot maksaa,Karstula kulkee 1% jäljessä joka tasaantuu 2024 vuonna viimeistään.Totta! kovin on yksivärinen valtuusto.Muutama työläinen ja yrittäjät joutuu veroja makselee,paine näyttää kasvan yritän verotusten puolelle.
      Samalla joutuvat nostamaan hintojaan,tuotannon jatkossa.Kriisi altiissa kunnassa joudutaan pikkaisen aikaisemmin veron keruu puuhiin.SDP Rinnekö sen vappusatasen
      laitoi syötiksi,ja saman aikaisesti alle 1000e/kk saavat eläkeläiset saivat kevennystä
      veroista.Niin! Ei ne suuret tulot,vaan ne pienet menot,tuovat hyvää.

    • Anonyymi

      Laajakaista maksaa , ja silloinen toimari apulaisineen

      • Anonyymi

        Kukas vielä väittää että Kyyjärvellä ei ole mitään suurta?


    • Anonyymi

      Kyyjärvi joutuu vielä palaamaan Karstulaan hattu kädessä. Nyt kaikki sen varassa että niitä tuulimyllyjä joskus tulee ja montako niitä yleensäkin tulee. Mitä jos lainaprosentti nousee. Kyllä on Kyyjärven talous epävarmalla pohjalla.

      • Anonyymi

        Olisko 80 myllyä.Lainnaprosentit ovat nyt jo nousussa,mutta lainojen mainoksia mainostetaan
        joka päivä,saatat lainojen yhdistelemällä saada euroja käteesi.
        Karstulaan tuskin palaamme.Kriiskuntana pysymme jolloin alueeliset tulonsiirot otetaan huomioon väkilukujen mukaan.Valtio joutuu ottamaan velkaeuroja ja tasarvoitamaan alueet,
        jolloin tuet joita haetaan tulevat vähempiasuteituille kunnille suurempina kuin tiheämpi asutetuille. Ihmisten tasaarvo on otettava huomioon riipumatta missä asuu ja elää.
        On odotettavissa veroeurojen tasaantumista ja kevenemistä.
        "Ajattele ihan ite"


    • Anonyymi

      Kiero kepuhan täällä hallitsee. Aina nyhtäämässä toisten rahoja, verorahoja myöten. Eivät itse tee mitään omaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      266
      4793
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      81
      3237
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      38
      2766
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2533
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1807
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1600
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1378
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1015
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      988
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      100
      946
    Aihe