"Karjatilalta löytyi elävien sonnien joukosta kymmenittäin kuolleita sonneja, joista osa oli menehtynyt jo viikkoja aiemmin – mies tuomittiin ehdolliseen vankeuteen", raportoi tänään Uutissuomalainen.
Tukijussin perusprinsiipit ahneus, ahneus, ahneus kajahtivat taas kerran täydessä korkeudessaan.
"Oikeus myös totesi tuomiossaan, että miehen laiminlyönneistä eläimille aiheutunut kärsimys oli huomattavaa. Näin ollen tekojen katsottiin olleen kokonaisuutena arvostellen törkeitä.", päättyi Uutissuomalaisen artikkeli.
Surullista kerta toisensa jälkeen.
Tukijussin ahneuden korkeaveisu kajahti taas!
9
143
Vastaukset
- Anonyymi
Sä varmaan tumputat nyt?
- Anonyymi
Oliko noita tapauksia montakin kun ei oikein tuosta käynyt ilmi?
- Anonyymi
Sähköpiiskan käyttö ja potkiminen ovat tunnettuja asioita suomalaisessa 'eettisessä karjataloudessa'. Törsäke.
- Anonyymi
Tämä pösilö se on luulevinaan, että saman tapauksen eri käsittelykertoja lehdistössä erehtyy joku muukin luulemaan erillisiksi tapauksiksi. Näitä eläinrääkkäystapauksia ei siis suinkaan ole 'yhtenään ' lehdistössä, vaan yhdenkin tapauksen rääpiminen kestää vuosia noussen pintaan vähän eri näkökulmilla. Säälittävää tarkoitushakuisuutta Jopa_vainilta.
Suomalaisen talonpojan kolmeen perusprinsiippiin, jotka ovat ahneus, ahneus, ahneus, perustuvia ilmentymiä ja rikollisia tekoja on pilvin pimein. Eivät ne vain yhden jutun toistettuja versioita ole.
- Anonyymi
jopa_vain kirjoitti:
Suomalaisen talonpojan kolmeen perusprinsiippiin, jotka ovat ahneus, ahneus, ahneus, perustuvia ilmentymiä ja rikollisia tekoja on pilvin pimein. Eivät ne vain yhden jutun toistettuja versioita ole.
Tumputatko parhaillaan?
- Anonyymi
Puhdasta ja eettistä suomalaista lihaa eikä mitään tuontimoskaa.
Niinpä niin!- Anonyymi
Citytörsät "elämysmatkalla"....usein yöaikaan niin saa rauhassa "puuhastella"
- Anonyymi
Ei tartte huolehtii, ku rahaa tuli olee sonni raato tai eiies.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1084843Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1132505- 282457
- 2012225
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4292071- 1761597
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1061311Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.351147Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72996Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?81910