Kaikki ravintolat jotka ottavat koronapassin käyttöön menevät boikottiin! Ja pysyvät myös jatkossa, meitä boikotoijia on paljon...
koronapassi
Anonyymi
742864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 74
Vanhimmat
Kyllä riittää passin omistavia asiakkaita tarpeeksi, mutta ymmärrän hyvin harmituksen se on oma valinta . Sama , kuin äänestäminen ei ole pakko äänestää, mutta ei kannata valittaakkaan. Hyvä asia tuo.
Jos et ole ottanut myrkkypiikkiä, niin lainaa vain jonkun puhelinta jossa on plörönä pässi. Näin pääsee sisään.👍
Itseasiassa ei riitä...😓
Jep, jengi on viisastunut eikä myrkytä itseään myrkkypiikeillä. Parempiakin paikkoja löytyy kuin passipaikat...
"Myrkky piikeillä"😂
Jengi vetää viinaa ja röökiä ja jotkut jotain kokkelia ja hemohessiä ja sitten itkevät myrkkypiikeistä😂
Aivan...Sokkarin kulmilla voi vetää kokkelit nokkaan.
Myrkytykset myrkkypiikeillä ei liity tähän asiaan millään tavalla.
Sen sijaan koronarokotukset kannattaa ottaa. Omaa tyhmyyttä jos ei ota.
Ei kai viinaa ja röökiä piikitetä?
Se on hyvä asia ainoastaan lääketehtaille. Nyt voivat pakottaa ottamaan ties mitä kokeellisia "rokotteita" tulevaisuudessa.
Koronarokotteen hyöty on jo sen verralle pitkälle tutkittu, että rokotutuksella sen estäminen sairastua todella vakavaan sairauteen, on järkevää. Voisi miettiä asiaa myös siltä kannalta, miten ennen kuoltiin vakaviin sairauksiin ja nykyään on olemassa rokotuksia, joilla on pelastettu ihmishenkiä. En ainakaan itse halua saada vakavia oireita. Jos sen sijaan rokotetta ei ole kunnolla testattu, voi olla viisaampaa peruuntua, kunnes tulee riittävästi tutkittua tietoa (jota emme saa myöskään usein kunnolla käsiimme). Jokaisella pitäisi periaatteessa olla oikeus päättää mitä pistää kehoonsa ja miten elää, mutta yhteiskunnassa on pakosti jotain rajoituksia esim lait, jotta pysyy jonkinlainen järkevä yhteiskunta. Jos jokainen saisi päättää täysin miten elää väitän, että suomessa olisi aika paljon huonommin monet asiat.
Se, että eri paikoissa vaaditaan tositteita rokotuksen saamisesta, rikkoo kylläkin suomalaisten vapaata oikeutta liikkua ja tehdä omia päätöksiä, se ei todellakaan ole mielestäni oikein. Toisaalta mielestäni jokaisella yrityksellä pitäisi olla oikeus päättää millaisia ihmisiä päästää sisään. Nämä asiat ovat pakosti hyvinkin ristiriitaisia asioita, eikä näistä voi saada ihmisten kanssa yhteisymmärrystä. Jokaisella on omat mielipiteet tai antaa muiden tehdä päätökset.
Miten olis sulle passittomalle viininaukut alttarilla
Mites jos ei ole kännykkää kuten ei itselläni niin miten toimii passihomma?
Itse olen rokotettu.Olenhan järjissäni,enkä mikään hörhö.Passikin on.Kuitenkin kokeilin viimeyönä kahdenkympin setelin toimivuutta Helsingin yössä.Viisi paikkaa.Kahteen ei sisään,kahteen kahdellakympillä ja yhteen neljällä kympillä.Ja silmänisku päälle .Näin se toimii.
Sitten otat pöytäkoneen kainaloon.
Voi tulostaa omakannasta paperille ja jos ei sekään onnistu, niin terveydenhuollosta hakemalla voit saada kyseisen paperin.
Otat vain kopion jonkun dorkan paperista
Siis sinä
Haha ja hahaha kyllä niitä kuule bilettäjiä riittää! Se ei paljon auta jos sinä rokottamatom ja sinun luuserikaverisi boikotoitte!
Kääkö katteeks toiset bilettää sinä et
Ihan omaa tyhmyyttä jos ei koronapassia / rokotuksia ole, turha ulista.
Ja myrkkypiikit ei liity tähän mitenkään.
Rokottamattomat aiheuttaa turhaa terveydenhuollon kuormitusta ja hoitojonojen pitenemistä.
Teitä idiootteja on todellakin paljon.
Tappakaa itsenne, se olisi hyvä asia myös ilmaston kannalta.
Varsinkin sinä delaa
Sen joka ei ota jääräpäisyyttään rokotusta on ihan hiljaa paras kantaa vastuu siitä mikä seuraa.
Henkilö joka sairastuu vakavasti koronaan ja joutuu sairaalaan, eikä ole rokotettu, vaikkei estettä olisi ollut, voidaan ja pitää priorisoida suoraan takaovesta ulos. Jos tällainen henkilö kuolee, niin roppa ongelmajätelaitokselle polttoon ja lasku omaisille.
Mitä sitten? Mitä väliä sillä on?
Mites rokotetut jotka joutuvat sairaalaan?
Sama homma ylipainoisilla, tupakoitsijoilla , alkoholisteilla, yms. nämäkin on kaikki itse aiheutettuja.
Sairaaloiden teho-osaston potilaista suuri osa itse aiheutettanut sairaustilansa, esim juomisella, tupakoimisella, huumeilla, syömisellä, itsetuhoisella tapaturmalla jne
Huomenna sunnuntaina on taas mullilehdessä rokotettujen edesmenneiden ylihintaisia kuolinilmoituksia.
Passilla kapakkaan juomaan maailman kalleinta laimennettua viinaa, haistelemaan pynttääntyneiden duunariämmien halpoja hajusteita, hytkymään parketilla kuin lihasvammainen. Ei kiitos!
😂😂..tuosta hytkymisrstäbtulikin mieleen että millainen mies tykkää nykyajan twerkkauksesta. Järkyttävän isoja perseitä naiset hytkyttää ja tavoittaa, läskipakarat vatkaa kuin betonimylly.
Kasari aikoina kun näki tuollaisia läskiperseitä ohi menevän niin perään huudeltiin ja naureskeltiin, nykyään vielä niitä viitsitään vatkata😂 ..ei kyllä näytä mitenkään houkuttelevalta hehtaariperseiden ravistelu.
Aika monta miljoonaa pitäisi minulle maksaa, jotta noihin koronaluoliin menisin.
Eipä sua onnetonta niihin huomitakaan
Aivan, itse en käy kuin nopeasti Prismassa. Siinä on meikäläiselle aivan tarpeeksi.
Tosi tärkeä asia muistaa seuraavissa vaaleissa, että persut vastustivat koronapassiakin! Siis leikitään näin vakavalla asialla. Koronaan kuolleiden määrä maailmassa on lähes Suomen väkiluvun määrä tällä hetkellä! Yhteiskunnalle merkittävä määrä kustannuksia jokaisesta sairastuneen sairaalassa hoitamisesta. En ihmettele, miksi hoitajat ovat väsyneet ja luopuvat hoitajan työstään! Tämä ei ole leikin asia!!
Ja häntä heikille pakollinen kortsupassi muuten ei ole baariin asiaa
Seuraavissa vaaleissa kannattaa muistaa, että natsityylistä erottelupassia ei ollut persut puoltamassa. He vaativat kaikille vapaata elämää.
Se on hyvä että pysytte kotona.
Tulen ihmisten ilmoille aikaisintaan syksyllä 2023.
Louhikaa oma suora tie sinne pupiinne.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008338310.html
Kyllähän jossain kivassa bubissa hyvä kaverin tai porukan kaa yksi , tai kaksi bisseä on paikallaa, mut ei niis koko iltaa viiti notkua, kotona on hyvä olla , eikä " umpitunnelissa" aamulkin kivempi olo, ja jos on töis niin maanataiaamuna jaksaa töihin paremmin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008319970.html
Riikka Purra: Tämä on paras keino saada empivät ottamaan rokotteet – ”Toivottavasti vaikuttaa niihin, joihin vielä voidaan vaikuttaa”
– En tässä mielessä syyttäisi hallituksen toimia varsinkaan tieteen vastaisiksi kun kyse ei vielä ole varsinaisista tieteellisistä tutkimuksista vaan asiantuntijoiden arvioista.
https://mvlehti.net/2021/07/23/riikka-purra-rokottamista-pitaa-nopeuttaa-eduskuntapuolueet-tukevat-rokote-erottelun-aloittamista-rokotepasseilla/
Purra: ”Rokottamista pitää nopeuttaa” – Eduskuntapuolueet tukevat rokote-erottelun aloittamista rokotepasseilla
Mun mielestä käsittämätöntä että kansalaiset saa vastustaa hallituksen toimeenpanna asioita kuten rokotusta.
Mun mielestä joku Pohjois-Korean tyyli olisi paras, joko otat rokotuksen tai sut talutetaan johonkin perämetsään montun reunalle. Tässäkin kansalaiselle jätetään oikeus valita jompi kumpi.
Mene sinä natsi sinne Pohjois-Koreaan nauttimaan kurinalaisesta elämästä. Tiedä vaikka olisit sieltä kotoisinkin?
Tiukka kurinalainen elämä pitäisi Suomenkin kansalaisilla olla. Todella ankarat rangaistukset olisi paikallaan. Minä jos saisin säätää lait niin tupakan tumpinkin maahan heittämisestä tulisi joko ankaraa pakkotyötä vuosi tai 25 000euron sakko.
Murhamiehille tietäisi pikaista lähtöä manalaan.
Liikennerikkomuksista kova sakko ja torilla 20 raipan iskua.
Piikkipelkoisille aikuisvauvoille ulinapassi.
Niin lentää passiton ravintolasta ulos kuin leppäkeppi😂
ÄLKÄÄ VIITSIKÖ, AIKUISET IHMISET!
Niin sitä sinäkin lennät turvallesi asfalttiin kun yrität baariin ilman koronatodistusta😂
Mä olen boikotoinut niitä jo 30 vuotta, ja boikottini pitää! Alkoholi on myrkyttää sielun ja ruumiin.
Ruumis ei oikeastaan välitä juurikaan vaikka sen voitelisi alkoholilla. Keho saattaa kärsiä joillakin.
Kiva seurustella pitempään , kunon tuo passi voimassa, ei tartte neonvaloja kaivaten ulkoapäin katsella ! No jotkut haluaa syrjäytyä sillälailla .
Sehän on just sen koronapassin tarkoitus. Luiskaotsat voi pysyä kotona juomassa koffia kun me muut pääsemme bailaamaan ilman teidän masentavaa seuraa.
Ette te sieltä sairaalasta ravintolaan pääsekään.
Se ei paljoa hetkauta ravintoloita jos ap boikotoi niitä😂
Ehkä ovat jopa tyytyväisiä kun yksi kelmusilmä pysyy poissa.
tämä on pelottavaa kun ihmiset vaipuvat korona psykoosiin. Ennen ihan fiksut ihmiset ovat suorastaan fanaattisia median korona propakandan takia. Enään ei osata ajatella omilla aivoilla, vaan tehdään niin kuin ylijumala iltalehti käskee. Ennen tajuttiin että tuollaiset olivat roskalehtiä, nyt jopa politikot toimivat niin kuin lehdistö käskee
Ennen oli poliitikkoja, nykyisin vain mainospellejä.
Presidentti IS:lle: "Rokottamattomat ovat tehneet itse itsestään panttivankeja"
Mitä se sille kummitytönnaijalle kuuluu mitä vankeja kukin on.
Kävin ottamassa kaikki kolme piikkiä kerralla. Sanoivat ettei se haittaa, koska ne ovat kuitenkin plaseboa. Influenssapiikki täytyy vielä ottaa, sitäkin saa nelivarianttisena. Hepatiittitehoste menee ensi vuoden alkuun.
En ole kapakoissa käynyt 18 vuoteen.
Sivistynyt suomalainen jättää rokotukset ottamatta ja luovuttaa ne kehitysapuna vielä köyhempiin maihin.
Näin kertoo itse yhteiskunnan elätti
Ensimmäistä kertaa rokotteen toimimattomuus on rokottamattomien syytä. Käsittämätöntä että itsestään huolta pitäviä, näin ollen hyvän immuniteetin omaavia, täysin terveitä ihmisiä syyllistetään siitä että ovat terveitä. Pitäisi ottaa joku myrkkypiikki kehoon minkä pitkäaikaisvaikutuksista ei tiedetä mitään. Jos piiki on niin mahtava niin miksi pitää uhkailla, kiristää pakottaa rokotuksiin? Hyvät asiat tapahtuvat aina automaattisesti
Kuka se toinen on?
Voi hyvät lapset teitin järjenkäyttöä .
Upeaa. Me passilliset päästään täyttää tilat. Kiitos teille että viimein tajuatte.
Eivät rokotetut tarvitse passia. Heillähän on rokotesuoja, ekis niin?
On menny sairaaksi hommat todellakin
Yks kyssäri herää jos rokote on niin turvallinen ja suojaa miks pakottaa rajoittaa muita jotka ei ole saanut tarpeejs todisteita että se toimii. Eikö se sittenkään toimi. Tuo herättää jo epälyksiä ja ei yks riittäny ekä tuu riittämään useempikaan... jokaiselle oma valinta ... ei olla tutkittu dna rna tarpeeksi
Perustelut on vahvoja miks terve ihminen ei kannata otta .. aina kun asiat muuttuu päivä päivältä kannattaa tutkia asiaa itse.
Näin on
Taitaa niissä ravintoloissa aikaansa viettävissä olla suurin osa näitä elämämkoululaisia, jotka eivät ole ottaneet rokotetta eikä näin ollen omista rokotepassiakaan.
Parempi että olettekin ”poikotissa” ja pysytte koloissanne.
Ravintoloissa onkin ollut paljon mukavampaa, kun kaikki joilla on haku päällä ovat piilossa.
Onneksi tulee jälleen boikotti tarjoiluun ja bilettämiseen . Saa olla Joulut ja Uudenvuoden aatot ja silleen rauhassa ja nauttia olemisen ilosta , ei ole kaikenmaailman hössöjä ja törppöjä häiritsemässä. Jess !
Ottakaahan rokote, älkää valittako ja napisko, kuin pienet lapset. Voittakaa " se kauhea piikkipelkonne" !