Aion myydä vahan traktorin (1958) mutta keneltä voisin kysyä hintaa? Minulla on jo ostaja mutta en tästä mitään osaa (peritty isoisältä tämä traktori).
Traktorin hinta?
9
909
Vastaukset
- Anonyymi
Merkki, malli ja kunto ratkaisevat. Hyvästä saat tonneja, huonosta satasia.
- Anonyymi
Sen kyllä ymmärrän mutta keneltä sitä voisi kysyä... en minä mitään mallista ja merkistä ymmärrä...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen kyllä ymmärrän mutta keneltä sitä voisi kysyä... en minä mitään mallista ja merkistä ymmärrä...
No mikä sen merkki ja malli ovat?
- Anonyymi
Etsi lähin esson baari. Siellä on asiantuntevia toyotapappoja. Niiltä saat tarkan hinta-arvion. Useimmilla on tai on ollut trakvaattori kotona.
- Anonyymi
Katso nettikoneen sivulta paljonko vastaavilla traktoreilla pyydetään.
- Anonyymi
Kilowatit ja käyttökelpoisuus ratkaisee paljon
- Anonyymi
Ei kovin paljoa jos kohde on ja näyttää kasalta passkaa.
- Anonyymi
Kyllä tosi ostaja tekee tarjouksen ja kas kummaa sullahan on hinta siinä. Mutta jos olet kitupiikki ja katsellut liikaa huutokauppakeisaria et saa sitä ikinä myytyä.
- Anonyymi
Kaveri tietää vuosimallin, mutta ei merkkiä. Yhtä uskottavaa kuin Naapurin Puten jutut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1854231"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442277Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark252128- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836