Mitä mieltä Paulus nimestä? Mikä toiseksi nimeksi? sukunimi ruotsinkielinen
Paulus
11
2732
Vastaukset
- täti
toiseksi nimeksi kävisi vaikka: Valtteri, Santeri, Oskari, Eemeli, Taneli, Elmeri
- Julius
keisarillista sukua?
- Voitto, terve !!!
Friedrich PAULUS oli Saksan Itäisen armeijan komentaja.
Urhean miehen kohtaloksi koitui Stalingrad.
Kunniakas nimi, vaikka Hitler koetti miehen häpäistä. Olosuhteille ei voi loputtomasti mitään.- minä vaan
harvinainen ja kiva nimi ottakaa muutkin kantaa mutta itelle tulee kivat fiilekset
- xxxxx
siis sukunimi vai.
itse en tietäisi onko tyttö vai poika.
en antaisi ainakaan omalle pojalle noin outoa nimeä!
varsinkin,kun suomessa asuu...
kaulus,pauloissa,taulus...
- ....
Paulus on hirveä nimi!
- ioannes
on latinaksi Paulus. Jäykänpuoleiselta ja liian vakavalta tuntuisi pienelle pojalle.
- gkj
Mielestäni nimi leimaa pikkuisen aivan liian tiukasti kristinuskoon.
Itse valitsisin kyllä jonkun neutraalimman. Ajattelisin miltä tuo nimi tuntuisi sitten, jos hän ei tuntisikaan itsensä kristinuskon kannattajaksi.
- ..............
Tunnen yhden 4-vuotiaan Pauluksen, sen toinen nimi on Eevert.
- asdfghköääj
Alexis , Pellervo
- hirveenimihyiiiii
Tulee mieleen joku isokokoinen vanki joka on täynnä tatuointeja! Kalju ja vihasen näköinen. Kuka laittaa paulus nimen lapslleen??? idiootti vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1912969Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin232430Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!1601153kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001125- 691080
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171012- 67948
- 115904
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48804Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.
Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten148772