Olen 16-vuotias trans nainen

Anonyymi

Musta tuntuu että,olen trans tyttö. Ajattelen tätä kysymystä joka ilta enne ku meen nukkumaan ja se ahdistaa mua. En vihaa poikana olemista mutta oon aina halunnut naisellisia piirteitä kuten isot rinnat. Lapsena en sillee puketunu "tyttömäisiin vaateisiin" mut oli semmoset pinkit keiju sivvet ja niitä tykkäsin pitää tosi usein. Tämä trans asia ahdistaa minua suuresti ja mitä enemmän olen miettinyt asiaa, alkaa minusta tuntua, että olen tyttö. Olen pukeutunut usein äitini vaateisiin salaa kotona ja tuntenut rauhallisuuden tunnetta mutta myös pelkoa. Onko jotain nuorten chat ryhmää missä tämmöisestä asiasta voisi avautua enemmän. Sillä tunnen olevani nainen mutta sama aikaa en tiedä kumpi olen tahtoisin enemmän naisellisen ulkomuodon. Lisäksi en (kiihotu) enään naisiata vaan kiihotun ainoastaan silloin kun kuvittelen itseni tytöksi.

14

1492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Christoffee siis tehoaa?

      • Anonyymi

        Mitä tarkoitat tällä


    • Anonyymi

      Setan yhdistysissä on vertaistukiryhmiä. On luotettavampaa osallistua niihin ja keskustella henkilökohtaisesti muiden kanssa. Samalla saat tietoa mahdollisista jatkotoimista.

    • Anonyymi

      Itselleni kuulostaa siltä, että olisit enemmänkin transvestiitti, mutta eipä tämä minulle kuulu.

    • Anonyymi

      Mulla on ollut samoja tuntemuksia. Nyt olen 30v ja vasta hain lähetteen transpolille. Setan ja sukupuolen moninaisuuden osaamiskeskukselta saat lisätietoa ja keskustelu seuraa, sieltä löytyy chatteja ja on mahdollista saada myös vertais keskustelua. Tämä palsta on vähän huono kanava kun on täynnä transvastaisia trolleja

    • Anonyymi

      Minä olen vasta huomannut et pidän suuresti tyttöiliöistä ja transnaisista haluaisin itselle suhteeseen tyttöiliän ☺️

    • Anonyymi

      Rehellisesti sanottuna kuulostaa siltä kuin olisit autogynefiili.
      He ovat miehiä, jotka kiihotu at ajatuksesta, että olisivat naisia.

    • Anonyymi

      Aloittajalle. Samat tunteet itsellä 80 - luvulla. Ei minullakaan suoranaista itseinhoa ollut. Se astui kuvaan vasta myöhemmällä iällä. Hakeuduin hormonihoitoihin muutamia vuosia sitten. Ei toivottavaa tulosta esim karvoituksen vähentämiseen. Lopetin hormonit. Voimakas masennus palasi. Olin lapsena hyvin paljon tytön näköinen ja toivon että olisimpa saanut hoidot jo lapsena. Ei olisi murrosikäisenä kehittynyt näitä miehekkäitä piirteitä jotka kuuluvat miehelle, ei minulle naiselle. Nyt on jälleen itseinho palannut ja samoin masennus ja mikään ei kiinnosta. Tampereen hoitopaikassa on kokenmukseni mukaan olematon jälkiseuranta ja - tuki.
      Jos tunnet ( te) vähänkää ristiriitaisia sukupuolittuneisuuden tunteita hakekaa silti apua ajoissa ja vaatikaa hoidot ennen murrosikää jolloin alkaa voimakkaasti kehittyä sukupuolipiirteet jotka kehittyvät väärään suuntaan. Ei ole mikään leikin asia vakavuudessaan. Elämä on sukupuoliristiriidassa pahimmillaan yhtä helvettiä.

      • Anonyymi

        Lyhyt kokeilu hormooneila ei vielä heikellä karvankasvua. Lopulliseen muutokseen menee useita vuosia.


    • Anonyymi

      jos sulla englanniksi keskustelu pelittää esimekriksi redditissä on useita trans sukupuolisten yhteisöitä eli "subreddittejä". Siellä on monenlaisia transihmisiä moneen suuntaan, mutta samalla kuin esimerkiksi tiktokissa on enemmän transmiehiä, redditissä valta osa tuntuu olevan transnaisia, joten sieltä saattaisit saada vertaistukea kuulumisista ja syvistä keskusteluista meemeihin. Yksi tällainen ryhmä joka erityisesti käsittelee sitä vaihetta jossa pohditaan että onko trans ja näitä merkkejä että olisi trans on r/egg.

      • Anonyymi

        korjaus!!! r/egg_irl on se ryhmän nimi


    • Anonyymi

      Olet autogynefiili.
      Kiihotut ajatellessasi itseäsi naisena ja nyt kun on mahdollisuus, et tyydy enää pelkkiin naisten vaatteisiin.
      Kaikilla naisilla ei muuten ole isoja rintoja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2523
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2211
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1727
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      62
      1719
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      162
      1633
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      157
      1517
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1506
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      118
      1270
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      27
      1207
    10. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1206
    Aihe