Hei, haluaisin tiedustella asiasta. Aloitimme ivf hoidon. Kaikki on mennyt todella hyvin. 4.10 oli keräys pv ja 6.10 alkinon siirto. Keräys pv jälkeen oli kovia alavatsakipuja ja turvotusta olin 4pv saikulla siihen parin pv vapaat jolloin palasin töihin. En ole uskaltanut käydä kuntosalilla tai tehdä mitää muutakaan fyysistä. 3 alkuota saatiin pakkaseen. Tosiaa 6.10 oli tuoreen Alkion siirto ja 7.10 aloitin lugesteron lääkityksen. Eilen pp 10 ja alkoi hieman ruskeaa vuotoa ja sama homma jatkuu tänään. Itkin eilen silmät päästäni ja itku jatkuu vielä tänäänkin. Kaikki mennyt hyvin tähän asti ja nyt usko romahti kun vuoto alkoi. Onkohan tämä nyt merkki että kiinnitys ei onnistunut? Keskiviikkona pääsen vasta tekemään raskaustestin mutta en tiedä kestääkö pää… lugester lääkitys pitäisi huomenna lopettaa ja keskiviikkona tehdä testi
Alkinosiirto ja ruskea vuoto
4
2270
Vastaukset
- Anonyymi
Keltään ei ilmeisesti ole antaa omaa kokemusta
- Anonyymi
Moi, minulla oli alkionsiirto 10.9. ja alkoi 9pp(18.9-19.9) ruskeaa/vaaleanpunaista vuotoa, kesti 2 päivää, sitten yht äkkiä loppui.
Tein positiivisen raskaustestin 24.9.
Eli alkio kiinnittyi, siitä voi tulla tiputtelu vuotoa ! Sitä se oli. Minä myös hermostuin ja pelästyin oliko kuukautisvuotoa.
Kyllä erottaa menkkamainen vuoto, se on runsasta ja vuotaa paljon, monta päivää.
Tiputtelu vuoto on eriasia.
Nyt olen raskaana, 7 6 .- Anonyymi
Kiitos vastauksesta ja todella todella paljon onnea ❤️
Tein eilen odotetun raskaustesti ja negatiivista näytti ja myös kirkas vuoto alkoi päivällä ja tänään käytännössä melkein loppu. Ruskea vuoto loppui pp 12 illasta ja pp 13 illasta alkoi uudestaan ja pp 14 päivällä alkoi kirkas vuoto mikä on tänään jo lähestulkoon loppu. Todella outoa.
Kyllä tässä todella hajalla ollaan. Selittämätön hedelmättömyys aiheuttaa harmaita hiuksia ja pelko jos minusta ei koskaan äitiä tule. Itku kurkussa odottelen seuraavia menkkoja jotta päästään pakastettu alkio siirtämään.
- Anonyymi
10.12 pakastealkion siirto. Kaksi alkiota jouduttu sulattamaan kun ensimmäinen en selvinnyt. Nyt menossa siis pp 9 jännityksellä odotan näitä viimeisiä päiviä. Haluaisin nyt jo tehdä raskaustestin, mutta suositteletteko sen tekemistä vielä? Virallinen päivä on jouluaattona.
Lugesterol aloitettu 6.12 ja progynov aloitettu 23.11.
Tänää alkoi alavatsa kivut onkohan tämä normaalia?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061