eli lainasin kaverin Reason 2.5 (musanteko ohjelma) ja sillä on se poltettuna cd:lle ja kopsasin sen cd-r levylle mut kun klikkaan install ohjelmaa niin mitään ei tapahdu. ja kun poltin sen niin Nerossa luki et se on kopio suojattu se levy vaikuttaako se asiaan?? on mulla ennenkin lukenu et levy on kopio suojattu ja toimii cd ihan hyvin mut ei toi reasoni ja oon kokeillu RW levylläki ja sama ongelma.
ohjelman asennus ei käynnisty
Ville86
7442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No, joku on oppinut tekemään
toimivan kopiosuojauksen.
1. Lopeta laiton kopionti.
2. Sen ei ole tarkoituskaan toimia.
Kopsaa Clonecd:llä niin saat toimivia kopioita.
Asia on täsmälleen niinkuin sanot,toiset kopiot soi ja toiset ei anna edes copioida itseään.
Minulla on eräs Panasonic stereo joka ei soita mitään poltettuja kopioita,ainoastaan laillisia ostoksia ja varoitus lukee pohjassa:ei toimi poltetuilla CD diskeillä.
Nyt tiedän miksi se oli myyjän mukaan tosialennus.
hienosta stereosta.
Muutaman kerran on sattunut, ettei laillinenkaan ohjelma asennu suomenkieliseen W2000 tai XP:hen. Onnistui kun loin administrator käyttäjätunnuksen. Eli ohjelman asennus ei hyväksynyt skandimerkkejä käyttäjätunnukseen. Ei välttämättä syynä tässä tapauksessa, mutta hyvä tietää.
no toi cd clone ei toiminu ja en löytäny mitään xp:estä jotain automaattinen cd käynnistys kai mä heitän helv.... tän xp:een ja laitan 2000 uudestaan niin toimii kaikki hyvin ku nyt xp ei lue edes originaali cd:täkään.
Laita cd aseman automaattinen käynnistys päälle, voi ehkä auttaa sattui joskus semmoinen kohdalle, että kavari ei saanut asennettua koneelleen erästä ohjelmaa ja mulla oli automaattinen cd:n käynnistys niin ei ollut mitään ongelmaa.
Kokeile jos olis apua. voi olla ettei toimi.