eli vm -97 ja usko tai älä 90 tkm lähestyy. Jos ei aivan vielä kilometrit niin ainakin ikä tulee remmille pikkuhiljaa vastaan. Mihin hintaan olette saaneet (siis hihnan töineen), enkä nyt tarkoita mitään merkkiliikkeen hintoja?
paljoko maksaisit
nokkaremmin vaihdosta?
3497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
360 merkkiliikkeesä diisseliin. Tosin toiselle tonniluvullehan se vaihto väkisinkin menee, koska samalla on korjattava yleensä paljon muutakin. Vaikka siis auton luulisi olevan kunnossa hihnanvaihtoon viedessä. Merkkiliike säästää rahojasi sillä ettei samalla vaihdeta venttiilikopan tiivistettä, venttiilikoppa avataan kuitenkin. Venttiilikopan tiivisteen voi käötevästi tilauttaa ja vaihdattaa viikoa myöhemmin noin satasella.
se toiseen autoon, ennekuin alkaa ongelmat!!!
Vaihdatin jakohihnan vähän aika sitten 01 passattiin ja listahinta oli 350€, joka piti sisällään vesipumpun ja tarvittavien rullien vaihdon.
450€ oli koko lasku ja siihen sisälty edellisen lisäksi myös longlife-öljyhuolto, eli öljyt ja suodattimet.