Onko orgasmi taattu hääyönä jos odotan neitsyenä sinne saakka?
Hääyönä kliimaksi?
8
8030
Vastaukset
- Nimetön
on kannattaa ehdottomasti odottaa...
- Ankka
Yleensä eka kerta on huono. Seksi paranee ajan kanssa. Molemmat osapuolet oppivat. Ja naisen ekalla kerralla voi olla kipuja (joita ei tarvitse yhtään pelätä, jotkut selviävät tosi vähällä).
Lisäksi miehillä on tapana "uransa" alkuvaiheessa laueta tosi nopeasti, mutta ajan myötä kesto yleensä pitenee. (By the way, tuohon kestoon on kyllä olemassa varmat konstit)- Varmat konstit?
Mitkä varmat konstit?
Holi?
Viagra?
Puuduteaine? - Ankka
Varmat konstit? kirjoitti:
Mitkä varmat konstit?
Holi?
Viagra?
Puuduteaine?Jos mies laukeaa nopeasti, uusintakierros kestää kauemmin. 3. kerta on vielä pidempi...
Vaihtoehtoja on useita, esim.
-mies masturboi ennen yhdyntää
-yhdytään monta kertaa
-loppuun viety suuseksi ennen yhdyntää.
Jos minulla on ollut pidempi seksitauko, ja tiedän saavani nopeasti, voimme ottaa ensin lämmittelykierroksen. Sen jälkeen vielä esileikkejä, ja sitten uusi yhdyntä. Jos joku kärsii todella nopeasta orkusta, kokeile vaan, kuinka nopeasti saat kolmannella kierroksella. Et nopeasti, vai mitä?
Minä en käyttäisi mitään aineita, jotka vähentävät nautintoa. - Pirita
Ankka kirjoitti:
Jos mies laukeaa nopeasti, uusintakierros kestää kauemmin. 3. kerta on vielä pidempi...
Vaihtoehtoja on useita, esim.
-mies masturboi ennen yhdyntää
-yhdytään monta kertaa
-loppuun viety suuseksi ennen yhdyntää.
Jos minulla on ollut pidempi seksitauko, ja tiedän saavani nopeasti, voimme ottaa ensin lämmittelykierroksen. Sen jälkeen vielä esileikkejä, ja sitten uusi yhdyntä. Jos joku kärsii todella nopeasta orkusta, kokeile vaan, kuinka nopeasti saat kolmannella kierroksella. Et nopeasti, vai mitä?
Minä en käyttäisi mitään aineita, jotka vähentävät nautintoa.Viestiketjun aloittanut kysymys on aika absurdi. Enpä tiedä, onko neitsyydellä ja orgasmin saamisella osoitettu olevan toisiinsa yhteyttä. Toisekseen, miksi pitäisi tavoitella orgasmia, ja vieläpä hääyönä? Mistä tulee käsitys, että orgasmi on seksuaalisen kanssakäymisen kohokohta (noh, ehkä fyysisesti ajatellen on), mutta ei seksiä pitäisi harrastaa orgasmikeskeisesti!
- Sirkku
Pirita kirjoitti:
Viestiketjun aloittanut kysymys on aika absurdi. Enpä tiedä, onko neitsyydellä ja orgasmin saamisella osoitettu olevan toisiinsa yhteyttä. Toisekseen, miksi pitäisi tavoitella orgasmia, ja vieläpä hääyönä? Mistä tulee käsitys, että orgasmi on seksuaalisen kanssakäymisen kohokohta (noh, ehkä fyysisesti ajatellen on), mutta ei seksiä pitäisi harrastaa orgasmikeskeisesti!
Ai miten niin?
- Naattija
En todellakaan usko, että eka yhtyminen saisi aikaan orgasmin. Minä nautin suunnattomasti seksistä vaikken koskaan ole saanutkaan orgasmia yhdynnässä. Ei se orgasmi ole se tärkein, vaan läheisyys. Käsin tai suulla hoidettu hyväily ovat hyviä tapoja saavuttaa kliimaksi jos muuten ei onnista. Hyvää hääyötä!
- Anonyymi
Värinää pumppaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062991Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632082Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381759- 1461440
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624996- 99880
- 50754
- 77733
- 55707