Nyt pitäs kuulemma ampua jo tammikuus hirviä.
Menkää sinne lappiin ampumaan poroja,pääsette samalla laskettelemaan.
Voi vittu...
9
228
Vastaukset
- Anonyymi
Onko palstatrolli pudonnu metsästysaikojen kärryiltä. Johan tässä on jo edellisetkin tammikuut ammuttu hirviä.
- Anonyymi
Joo ihan normisetti on tammikuun hirvijahti.
- Anonyymi
Mitäs tuosta Tammikuun Hirvestä.
Tämä Ilmastopäästö vaatii Jouluaaton Hirven ,Joulukuusen tilalle.
Säästetään Kuusi,Tapetaan Hirvi!- Anonyymi
Säästetään kuusi. Tapetaan hirvi. Palvataan lapa ym. lihat. Pannaan palvattu lapa pöytään joulukinkun tilalle. Säästyy possun henki.
- Anonyymi
Lyhyt oli hirvikausi. Pari viikonloppua meni, niin hirvet oli nurin. Tammikuun 15. päivään asti hirvenmetsästysaika kestää, jos vain on lupia jäljellä.
- Anonyymi
Siinä tammikuun jahdissa se etu. Harvennetaan talvilaitumilla, olevia hirviä. Saattavat paikoin tehdä, pahaajälkeä.
- Anonyymi
Tammikuun jahdissa on myös se etu, ettei satu niin paljon vahinkoja, kun monilla on se tipaton tammikuu Uuden Vuoden lupauksenaan.
- Anonyymi
Helvetin tyhmä vai poroja haluat tappaa nehän ei ole lihansyöjiä tapetaan ensin lihansyöjä sudet.
- Anonyymi
Tarkottikohan se porhoja, niinko heinäkengät sannoot..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",114056Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423587Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922243Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421893- 1321866
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee371799Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1141482- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551216Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641155