aamuyöheräämiseen apua oletteko saaneet?

Anonyymi

esim magnesium, b vitamiinit valeriaana?
Vain ajattelu että nythän ei väsytä yhtään ja pelko ettei uni tulee saa enemmän valveutuneeksi ja voi mennä klo 02-03 eteenpäin ettei loppuyönä nukuta, näin useamman kerran viikossa. ongelma ei ole nukahtaminen 22.30.23.30 välillä.

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä olen yöheräilijä, ja yhdessä vaiheessa kävi useinkin niin, kun heräsin klo 3-4 aikoihin, en enää saanut nukuttua uudestaan.

      Omalla kohdallani helpoin apu on ollut siinä, kun herään yöllä, en katso kelloa lainkaan. Huomasin , että se vaikeutti uudelleen nukahtamista, kun näin paljonko kello oli.

    • Anonyymi

      Rauhoittava yrttitee illalla ja kärsimyskukkauute ennen nukkumasn menoa ja viel melatoniini auttaa mulla aika kivasti yleensä.

      Nyt naspuri alkanu paiskoo ovea töihin lähtiessää kello 4. Viime yönä heräsin tuossa viidenaikaan siihen että olin kuorsannut nenäni täyteen ennen nukkumaan menoa juotua appelsiinimehua. Yök! Ihme juttuoli.

    • Anonyymi

      Hei, minulla auttoi ravinteet ja omega öljyt. Nykyaikana kun syömme ravinne köyhää ruokaa emme saa hyviä öljyjä emmekä vitamiinit. Sitten kun vielä kauppojen hyllyjen vitamiinit ovat synteettisiä eivätkä täten imeydy niin asiakkaat eivät tiedä mitä saavat joten menettävät uskon lisäravinteisiin. Aloitinkin oman kokemukseni jälkeen jälleen myymään todella hyviä ja luonnollisia lisäravinteita jäkälästä uutetusta D-vitamiinista omega 3 - öljyihin joka on rasvahappo koostumukseltaan markkinoiden paras. Jos jotakuta kiinnostaa hyvät ravinteet niin laita s. Postia tulemaan. [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe