Onko päässyt tapahtumaan niin että taso olisi noussut?
Parhaimmiston joukossa ei ollut enää montakaan kuvaa jotka olisivat aiheuttaneet myötähäpeää.
Vuoden luontokuva
6
1913
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä huomio!
Näennäistaiteellisuus on vähentynyt.
Luontokuvat näyttävät luonnollisilta... - Anonyymi
Ei taaskaan yhtään karhu-sianraadolla -kuvaa!
Kyllä raadonraahaajatosimiehillä nyt parta pärisee ja mieli on pahana! - Anonyymi
Luonto elää
https://wwf.fi/luontolive/talvilintu/ - Anonyymi
Mielestäni taso oli alhaisempi kuin odotin. Varsinkin kun nyt olisi ollut enemmän aikaa panostaa kuvaamiseen. Mitään uutta näkökulmaa mihinkään aiheeseen ei ollut ja useimmista aiheista on nähty parempiakin versioita. Ehkä jonkinlaisen kunniamaininnan voisi antaa hyönteiskuvasta Jukka Liljalle. Vaatii aika paljon lajituntemusta ja viitseliäisyyttä että voi ottaa kyseisen kuvan.
- Anonyymi
Olen tässä seurannut vuodenluontokuvakisaa... näyttää, että piiri pieni pyörii. Vuorotellen voittajat ovat entisiä tuomareita ja seuraavana vuonna taas päinvastoin. Joku poikkeus on aina mukana, jotta se ei olisi niin härskiä. Eli piiri pieni pyörii... kaverit ovat etusijalla. Eikä kukaan uskalla tätä ottaa esille.
- Anonyymi
Tuota sanotaan kulttuuriksi, ihan normisettiä. Nou hätä siis, nuku yösi ihan rauhassa. - Mutta jutellaan mieluummin vaikka kamerapuhelimista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2456204Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.735082KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa134331Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1293083Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123071Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1532551Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,832535Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1761714- 461679
- 681505