Pitäisi alkaa käyttämään päättäjien järkeä. Peto tilastot ovat aivan liian korkeat niin susien kuin karhujenkin. Kumman henki on tärkeämpi ihmisen vai suden/karhun?
Aivan liikaa
11
249
Vastaukset
- Anonyymi
Suden/karhun, ei kahta sanaa. Ihmisiä on yli 7 miljardia missä on ainakin 95% liikaa.
- Anonyymi
Ja näin kommentoi yleensä henkilö joka oikeuttaa oman olemassaolonsa, mutta muut ihmiset sitten ovat liikaa. Eli ajatusideologia on samanlaista kuin oli saksassa -40 luvulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja näin kommentoi yleensä henkilö joka oikeuttaa oman olemassaolonsa, mutta muut ihmiset sitten ovat liikaa. Eli ajatusideologia on samanlaista kuin oli saksassa -40 luvulla.
Liikaa on petoeläimiä.
- Anonyymi
Yleisten, muka luonnonsuojelijoitten, mielipiteiden perusteella susien henki on ihmistä ja ihmisten eläintenkasvatukseen liittyvää elinkeinoa tärkeämpi.
- Anonyymi
Koiria liikaa. Koirat tappaa ja vahingoittaa ihmisiä kuten nytkin Salossa.
Susien vihaajat saisivat hävetä kerrakseen, aivan turhaa uhoa.
Koirat tappaa toisiaan.- Anonyymi
Tutkippa kuinka paljon susien tappamat koirat tulee maksamaan yhteiskunnalle, ja entäpä muut tapetut ja raadellut eläimet.
- Anonyymi
Se on varmaankin siellä Etelä-Suomen 'savuilla' hyvinkin yleinen vitsaus, että koirat vahingoittavat enemmän ihmisiä kuin muualla Suomessa. Ja koska susia ei ole, niin niistä ei ole pelkoakaan. Ei se susi aiheuta kenellekään vihaa. Ei edes kotieläimiin kohdistuvan vahingon seurauksenakaan. Se susien aiheuttama vahinko antaa ajatuksen, että turpeen alla ei susien aiheuttamat vahingot enää lisäänny. Ja siitä johtuvat susien poisto-operaatiot joko laillisesti tai laittomasti. Ei suinkaan vihasta , vaan suivaantumisesta.
- Anonyymi
Metsässä pitää olla täyteinen mukana.
- Anonyymi
Kun karkea 3,75 - 4 mm haulipanos riittää peurallekin, niin miks'ei sudellekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun karkea 3,75 - 4 mm haulipanos riittää peurallekin, niin miks'ei sudellekin.
Peuraa ei lain mukaan saa haulipatruunalla ampua, mutta muuten olen asiasta samaa mieltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Peuraa ei lain mukaan saa haulipatruunalla ampua, mutta muuten olen asiasta samaa mieltä.
10 kaliiperin pumppu- tai puol'automaattihaulikko ja siihen 4,5 tai 5,5 mm patruunat, niin a vot harasoo, susi ainakin on kertalaakilla kanttuvei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512