Huomio!!
Pitäkäähän silmällä niitä kersojanne.. Pyöräilevät holtittomasti ja poljetaan punaisia päin liikennevaloisssa..
Se on yks kerta kun ovat autojen alla ei selitykset enää vanhemmilla auta!!
Pitäkäähän silmällä niitä kersojanne.. Pyöräilevät holtittomasti ja poljetaan punaisia päin liikennevaloisssa..
Se on yks kerta kun ovat autojen alla ei selitykset enää vanhemmilla auta!!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aikuisilta ne on tapansa liikenteessä oppineet. Ei kannata huolestua, nehän on joiden muiden kakaroita, ei minua ainakaan huolestua jos ne auton alle kuolee
Poliisille samantien ilmoitus jouduin itsekin tässä pikku saarnan pitämään näille..
Yhtä tyhjän kanssa haistattelivat ja sotkettiin karkuun.
Ei uskota ennen kuin ollaan auton alla ja henki pois 😡
Poliisille on ihan turhaa ilmoittaa joistain pyöräilevistä kakaroista!
Aja yli vaan. Hyvällä tuurilla lähtee vielä nirri.
Sittenpä istut linnassa.
Jos joku kakara ajaa fillarilla päin punaisia ja jää auton alle niin auton kuljettajalle ei tule muuta kuin korkeintaan pienet sakot.
Ei mennyt jakeluun kuinka kävi näille kaksikolle kun moottoripyörällä päristelivät auton alle jyskässä jep jep jep 👍
Lemillä eteläkarjalassa oli 9 vuotias poika kuollut kun oli pihapiirissä pelolla ajellut itsekseen sähkömopolla, oli löydetty tajuttomana pellon ojasta.
Näin...ostakaa vanhemmat lapsillenne jo alle kymmenvuotiaana mopot ja mönkijät, iskä voi vielä niitä virittää. Sitten voitte nauttia kahdestaan laatuaikaa viinipullon kera kun lapsi ajelee itsekseen mopolla tai mönkijällä.
Nyt on kyse näistä kylillä pyörällä pelleilijöistä kyse jotta pysytäänpä asiassa!!!
Ihan sama, pelleilköön millä tahansa vaikka keppihevosella, ei kiinnosta pätkääkään nämä nykyajan holtittomat kakarat.
Näkyy kiinnostavan kun pitää kommentoida
Jyväskylän poliisiasemalla puhutellaan entistä useammin lapsia, jotka suhtautuvat rikoksiin myönteisesti.
Taas loistava kommentti, ainutlaatuinen kannanotto. Voinko lainata sitä?