Tradenomi Mäkelä Sirkus papukaijassa

Suolaa, suolaa lisää suolaa. Mäkelän teemat maahanmuuttokriittisyys ja EU-vastaisuus. Taloudesta ja suomalaisista viis veisaa. Veisatessa ei puheesta selvää saa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta onneksi on toivoa kun Mäkelän vaalipiiri menettää pari edustajaa . Jani tuo somessa esille kuinka rautainen ammattilainen hän oli työelämässä, olisi kuulemma päässyt töihin ihan Amerikkaan . Minusta voisimme äänestäjinä tehdä Janille , Suomelle ja Tieto Oy:lle palveluksen jättämällä Jani ilman ääniä seuraavissa vaaleissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suolaa, suolaa lisää suolaa. Mäkelän teemat maahanmuuttokriittisyys ja EU-vastaisuus. Taloudesta ja suomalaisista viis veisaa. Veisatessa ei puheesta selvää saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu